Дитячий візок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дитячий візок

Дитячі візки призначені для транспортування дітей. Положення дитини в колясці (сидячи або лежачи) залежить від її типу.


Історія[ред.ред. код]

Вільям Кент розробив перший візок в 1733 році. Він був ландшафтним дизайнером в Англії, який став добре відомим завдяки своїй роботі. У 1733 році герцог Девоншир попросив Кента збудувати транспортний засіб, який би міг возити його дітей. Кент зробив конструкцію у формі корзини на колесах, де діти можуть сидіти, прикрашену і призначену для того, щоб її могли тягнути кози або невеликі поні.

Бенджамін Поттер Крандалл в Америці в 1830-х продавав дитячі коляски, на яких писав «перший дитячий візок виготовлений в Америці». Його син, Джесі Збруя Крандалл, отримав низку патентів для поліпшень і доповнень до стандартних моделей. Вони містили у собі додавання гальма до візків, моделі, які складалися, конструкції для парасольок. До 1840 дитяча коляска стала надзвичайно популярною. Королева Вікторія купила три з Хітчінгс Baby Store.

Візки тих днів були зроблені з дерева або плетені і утримувалися як окремий виріб за допомомогою дорогих сполук міді. Їх іноді прикрашали творами мистецтва.

В червні 1889 Вільям Річардсон запатентував перші оборотні візочки. Люльки були зроблені таким чином, що вони могли бути обернені як у бік батьків, так і у протилежний. Він також зробив структурні зміни у візку. Тепер осі не дозволяли кожному колесу рухатися окремо, що дозволило підвищити маневреність візків.

У 1920 з'явилися сучасні візки, що були доступні для всіх родин. Вони також стали безпечнішими, у них появилися великі колеса, гальма, більш глибокі дитячі сидіння, міцний каркас.

У 1965 Оуен Макларен, авіаційний інженер, працював над проблемою ваги візка, оскільки його дочка скаржилась, що дуже некомфортно подорожувати з Англії до Америки з її дуже важким візком. Використовуючи свої знання про літаки, Макларен створив візок з алюмінієвою рамою, а також першу справжню коляску-тростинку. Потім він заснував компанію Макларен, яка виробляла і продавала коляски його нового дизайну.

З 1980-х промисловість дитячих візків розробила нові функції, безпечні конструкції та інші аксесуари.