Дитячий візок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дитячий візок

Дитячий візо́к або дитяча коля́ска[1] призначений для транспортування малих дітей. Положення дитини у візку (сидячи або лежачи) залежить від його типу. У різні часи та у різних народів для транспортування дітей використовувалися різноманітні пристрої: ремені, рюкзаки, дитячі візки, кошики, дитячі сидіння для велосипедів та автомобілів.

Історія[ред.ред. код]

Вважається, що прототип сучасного дитячого візочка був створений художником, архітектором і ландшафтним дизайнером Вільямом Кентом у 1733 році на замовлення герцога Девонширського для його дітей. Це була дуже гарно декорована зменшена копія візка для дорослих, який повинен був тягнути невеликий поні, ослик або коза. Дитина в цьому візку могла тільки сидіти.

Бенджамін Поттер Крандалл в Америці в 1830-х продавав дитячі візочки, на яких писав «перший дитячий візок виготовлений в Америці». Його син, Джесі Армор Крандал (Jesse Armour Crandall), отримав низку патентів для поліпшень і доповнень до стандартних моделей. Вони містили у собі додавання гальма до візків, моделі, які складалися, конструкції для парасольок. До 1840 дитячий візок став надзвичайно популярним.

1908

Візки тих днів були зроблені з дерева або плетені і частини з'єднувалися в окремий виріб за допомомогою дорогих мідних деталей. Їх іноді прикрашали творами мистецтва.

У червні 1889 Вільям Річардсон запатентував візочки, у яких колиски можна було обернути як до батьків, так і у протилежний бік. Він також зробив структурні зміни у візку. Тепер осі не дозволяли кожному колесові рухатися окремо, що підвищило маневреність візків.

1957

У 1920 з'явилися сучасні візки, що були доступні для всіх родин. Вони також стали безпечнішими, у них появилися великі колеса, гальма, глибші дитячі сидіння, міцний каркас.

У 1965 Оуен Макларен, авіаційний інженер, працював над проблемою ваги візка, оскільки його дочка скаржилась, що дуже некомфортно подорожувати з Англії до Америки з її дуже важким візком. Використовуючи свої знання про літаки, Макларен створив візок з алюмінієвою рамою, а також перший справжній візок-тростинку. Потім він заснував компанію Макларен, яка виробляла і продавала візки його нового дизайну.

2008

З 1980-х промисловість дитячих візків розробила нові функції, безпечні конструкції та інші аксесуари.

Види візків[ред.ред. код]

Візки-колиски[ред.ред. код]

Візки-колиски призначені для немовлят. Вони нагадують колиску на колісному шасі, споряджену ручкою і гальмами. Дашок запеспечує захист від непогоди і прямого сонячного проміння. У цих візках дитина знаходиться переважно у лежачому стані, оскільки у них її возять, поки вона спить. У разі прокинення, такий візок можна злегка колихати для того, щоб вона заснула.

Прогулянкові візки[ред.ред. код]

Візки-трансформери[ред.ред. код]

Складані візки[ред.ред. код]

Аксесуари[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Словник української мови: в 11 томах. Коляска і Візок