Другий уряд Дональда Туска

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дональд Туск
Вальдемар Павляк

У Польщі 9 жовтня 2011 відбулися чергові парламентські вибори. 8 листопада у Варшаві пройшло перше засідання парламенту Польщі нового скликання. Чинний прем'єр Дональд Туск згідно з конституцією подав у відставку на першому засіданні Сейму. У той же день президент Броніслав Коморовський в президентському палаці прийняв відставку прем'єра і членів його кабінету, після чого офіційно доручив Туску, як лідерові партії "Громадянська платформа", яка перемогла на парламентських виборах, місію з формування нового уряду Польщі.

18 листопада Президент Польщі привів до присяги новий уряд країни Дональда Туска і вручив укази про призначення членів уряду.

Другий уряд Дональда Туска коаліційним, до нього увійшли представники партії "Громадянська платформа" (лідер — Дональд Туск) і Польської селянської партії (лідер — Вальдемар Павляк), а також шість безпартійних міністрів. Всього в уряді Польщі 19 міністрів.

По завершенні офіційної церемонії у глави держави прем'єр-міністр виступив перед Сеймом з програмною заявою нового уряду, і вісля парламентських дебатів відбулося голосування про вотум довіри кабінету міністрів Польщі. Для затвердження нового уряду в парламенті країни коаліції необхідно мати 231 голос у Сеймі. Партії Туска і Павляка в сумі мають у нижній палаті парламенту 235 мандатами.

Склад уряду[ред.ред. код]

Уряд очолив Дональд Туск.

Віце-прем'єром і міністром економіки призначений Вальдемар Павляк, який займав ці пости в попередньому кабінеті міністрів.

Зберігли портфелі міністрів в новому уряді такі міністри:

В уряді увійшли нові постаті:

Діяльність уряду[ред.ред. код]

Під час виступу в сеймі прем'єр-міністр і лідер партії "Громадянська платформа" Дональд Туск назвав одним із пріоритетів державної політики на найближчу чотирирічку скорочення державного боргу, що вимагатиме низки болючих і непопулярних заходів. Борг країни, згідно з програмою Туска, має знизитися до 52% ВВП в 2012, а до 2020 досягти позначки в 44% ВВП, при цьому дефіцит бюджету має скоротитися до позначки в 1% в 2015 (у 2011 цей показник становить 5,6%, і майже 8% в 2010).

Програма Туска передбачає також пенсійну реформу. Пенсійна система буде уніфікована за рахунок згортання пенсійних пільг, якими нині користуються працівники аграрного сектора, шахтарі, працівники правоохоронних органів і екстрених служб. Туск запропонував збільшити пенсійний вік до 67 років. "Необхідно збільшити пенсійний вік. Якщо ми не зважимося на цей крок, то не утримаємо Польщу на плаву в період кризи", - сказав Туск. За словами прем'єра, це одна з декількох заходів нового уряду, спрямованих на зниження державного боргу країни протягом каденції уряду. Туск пообіцяв, що пенсійний вік буде збільшуватися поступово, з 2013 кожні чотири місяці на місяць, щоб таким чином досягти віку 67 років до 2020 для чоловіків, а до 2040 для жінок.

Станом на 2011 в Польщі чоловіки йдуть на пенсію у віці 65 років, а жінки — у віці 60 років.

"Високий темп скорочення держборгу і пенсійна реформа - це хороші новини для ринків", — прокоментував програму Туска аналітик Nordea Bank Андерс Свенсен.[1]

Дональд Туск відзначив, що зовнішньополітичний курс не зазнає радикальних змін.

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]