Польська селянська партія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Польська селянська партія

пол. Polskie Stronnictwo Ludowe
Країна Flag of Poland.svg Польща
Голова партії Janusz Piechocińskid, Władysław Kosiniak-Kamyszd, Вальдемар Павляк, Roman Bartoszczed, Jarosław Kalinowskid і Януш Войцеховський
Дата заснування 5 травня 1990
Штаб-квартира Варшава, Польща
Ідеологія Аграризм, християнська демократія, соціальний консерватизм і протекціонізм
Молодіжна організація Q9261859?
Кількість членів  140 000
Офіційний сайт psl.pl

Польська селянська партія (пол. Polskie Stronnictwo Ludowe, скорочено PSL) — центристська політична партія, утворена 5 травня 1990 року.

Політична програма ПСП заснована на доктрині аграризму. Партія виступає за державний інтервенціоналізм в економіці (особливо в області сільського господарства) і зниження темпу приватизації. Партія підтримувала вступ Польщі до Євросоюзу тільки на вигідних умовах.

ПСП виступає проти введення лінійного оподаткування, відновлення смертної кари, легалізації евтаназії і абортів, реєстрації гомосексуальних шлюбів, введення професійної армії шляхом негайного скасування призову, легалізації легких наркотиків та відділення церкви від держави. Не підтримує ліквідації повітів. Виступила з пропозицією розпуску Сенату і введення Палати самоврядування.

Виступає за негайне виведення польських військ з Іраку, безкоштовну освіту та охорону здоров'я, публічний доступ до архівів ПНР.

На виборах 2007 року набрала 1,4 млн голосів (або 8,9%) і отримала 31 місце в Сеймі. Увійшла до правлячої коаліції з Громадянською платформою.

На виборах 2011 року партія набрала 8,36% голосів виборців (28 місць у Сеймі) і отримала 2 місця в Сенаті.

Посилання[ред. | ред. код]