Діва (знак зодіаку)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Діва
Virgo
знак Діви
Тривалість23 серпня23 вересня
Сузір'яДіва
ЕлементЗемля
Модальністьмутабельний
Полярністьжіночий
ДоміцильМеркурій
ЕкзальтаціяМеркурій
ПадінняВенера
ВигнанняЮпітер
Діва

Діва (лат. Virgo) — шостий знак зодіаку, відповідний сектору екліптики на 150° до 180°, рахуючи від точки весняного рівнодення; мутабельний знак тригона Земля.

У західній астрології вважається, що Сонце знаходиться в знаку Діви приблизно з 23 серпня по 23 вересня, у ведичній — з 17 вересня до 15 жовтня. Не слід плутати знак Діви з сузір'ям Діви, в якому Сонце перебуває з 16 вересня до 30 жовтня.

Міфологія[ред. | ред. код]

Зі сузір'ям Діви пов'язано кілька міфів, героїнею найвідомішого є Персефона — дочка Зевса від богині родючості Деметри. Батько віддав дівчину своєму похмурому братові Аїду, володарю підземного царства. Деметра була вбита горем і похмурі часи настали для всього живого на землі, квіти зів'яли, дерева втратили своє листя, злаки не давали зерна, не плодоносили сади.

Зевс повелів Аїдові відпускати дружину на землю щоб та могла бачитися зі своєю матір'ю. Відколи Персефона знаходиться в царстві чоловіка, зневіра нападає на Деметру, настає зима. Кожне повернення дочки до своєї матері пробуджує природу і приходить весна у всьому її блиску і радості.

Символ[ред. | ред. код]

Символ Діви ♍ (може не відображатися в деяких браузерах) в Юнікоді знаходиться під десятковим номером 9805 або шістнадцятковим номером 264D і може бути введений в HTML-код як або .

Джерела[ред. | ред. код]