Еварісто Баскеніс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Еварісто Баскеніс
Evaristo Baschenis
EvaristoBaschenis.jpg
Ім'я при народженні Evaristo Baschenis
Дата народження 7 грудня 1617(1617-12-07)
Місце народження Бергамо
Дата смерті 16 березня 1677(1677-03-16) (59 років)
Місце смерті Бергамо
Національність італієць
Громадянство Італія
Напрямок бароко
Вплив на Бартоломео Беттера , Крістофоро Мунарі
Твори натюрморти з музичними інструментами

Еварісто Баскеніс (італ. Evaristo Baschenis 7 грудня, 1617, Бергамо — 16 березня, 1677)- італійський художник доби бароко, автор відомих натюрмортів з музичними інструментами.


Біографія[ред.ред. код]

Відноситься до найменш відомих італійських майстрів. Лише ретельне дослідження архівів та увага до художніх процесів на півночі Італії надали можливість трохи прояснити ситуацію. Еварісто Баскеніс походить з художньої родини, діяльність якої задокументована ще у 15 столітті. В роки появи на світ та життя Еварісто родина була заможною, що надало можливість хлопцю отримати художню та музичну освіту. Еварісто Баскеніс — відомий музика доби. Заможність родини дозволила художнику робити подорожі. Є дані про його перебування в Венеції.

Худ. Е. Баскеніс. Музичні інструменти, Королівський музей, Брюссель

Як художник, працював переважно в жанрі натюрморт. Але це специфічні натюрморти — з музичними інструментами і без зображень людських постатей. В добу бароко зображення музичних інструментів часто сприймалося як алегорія марноти марнот, як алегорія скороминущості молодості та людського життя, скороминущості насолод. Натюрморти Еварісто Баскеніса, навпаки, найменше сприймаються як алегорії скоромищості молодості та людського життя.

За підрахунками, майстер створив близько 600 натюрмортів подібної тематики. Відомо про дружні стосунки майстра з художником на ім'я Жак Куртуа, з яким той довго листувався.

Серед учнів Еварісто Баскеніса — художник Бартоломео Беттера (Бергамо, 1639 — можливо, Мілан ? 1688), що сам малював натюрморти з музичними інструментами та наслідував магазин Еварісто Баскеніса після його смерті.

Худ. Е.Баскеніс. Натюрморт «Музичні інструменти», Брера, Мілан .

Аби прояснити ситуацію з художником та привабити увагу до вивчення його спадку, проведено дві великі виставки творів майстра — в Академії Каррара та в Метрополітен-музеї.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]