Едвін Армстронг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
EdwinHowardArmstrong.jpg

Едвін Говард Армстронг (англ. Edwin Howard Armstrong, 18 грудня 1890 року, Нью-Йорк — 31 січня 1954, там само) — видатний американський радіоінженер і винахідник. Випускник Колумбійського університету, в якому згодом обіймав посаду професора[1].

У 1913 році закінчив Колумбійський університет за спеціальністю «електротехніка». В 1913–1914 роках працював там же асистентом на кафедрі електротехніки, надалі — в університетській дослідницькій лабораторії. Під час Першої світової війни служив у військах зв'язку в Парижі. З 1914 по 1935 рік проводив дослідження і експерименти в галузі радіотехніки. У 1934 став професором електротехніки Колумбійського університету.

Увійшов в історію як винахідник найважливіших типів радіоприймачів — регенеративного, суперрегенеративного і супергетеродинного. Також першим запропонував використовувати частотну модуляцію в радіозв'язку, що втілилось у винайдення FM радіо.

Покінчив життя самогубством, вистрибнувши з вікна своєї квартири на 13 поверсі. Причиною самогубства стала важка депресія, викликана багаторічними позовами з великими американськими компаніями через патентування ними його винаходів.

Посмертно був обраний в пантеон Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU), ​​поряд з такими вченими як Андре-Марі Ампер, Александер Грем Белл, Майкл Фарадей і Гульєльмо Марконі.

Посилання[ред.ред. код]