Жильбер Беко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Жильбер Беко
François Gilbert Silly
Фото
Ім'я при народженні: Франсуа Жільбер Сійі
Дата народження: 24 жовтня 1927(1927-10-24)
Місце народження: Тулон
Дата смерті: 18 грудня 2001(2001-12-18) (74 роки)
Місце смерті: Париж
Громадянство: Франція Франція
Національність: француз
Професія: співак, композитор, актор
Інструменти: голос, піаніно
Жанр: Класика
Псевдоніми: Gilbert Bécaud
Нагороди
Офіцер ордена Почесного легіону
Кавалер ордена Почесного легіону
Орден Мистецтв та літератури
Офіційний сайт Жильбера Беко


Жільбе́р Беко́ (фр. Gilbert Bécaud, його справжнє ім"я Франсуа́ Жільбе́р Сійі, фр. François Gilbert Silly, 24 жовтня 1927, Тулон — 18 грудня 2001, Париж) — французький співак, композитор, піанист та актер.

Біографія[ред.ред. код]

Народився на узбережжі Середземного моря у Тулоні 24 жовтня 1927 року. Його батько залишив сімю, не оформивши розірвання шлюбу, коли Франсуа був ще зовсім маленьким. Через це мати співака, яку всі називали Маміко, не змогла оформити шлюб зі своїм новим супутником, Луї Беко, якого Франсуа, його брат Жан та сестра Одетта вважали батьком з самого раннього дитинства.

Франсуа цікавився музикою з юних років, зокрема цікавився грою на фортепіано, на якому достатньо швидко навчився майстерно грати. В дев'ять років він поступив до консерваторії Ніцци, де залишиався до того часу, коли родина залишила Тулон під час війни у 1942 році. Мати Франсуа прагнула дати всі шанси своєму синові аби він займався мистецтвом в найкращіх умовах. У 1943 семья перебирается в Альбервілль (в Савуа) під впливом Жана, старшого брата. Він був тоді членом Спротиву у Веркорі, і майбутній «Месьє 1 0 000 вольтів» приєднався до нього через деякий час. Після завершення війни у віці вісімнадцяти років переїхав до Парижу в прагненні швидко стати популярним. У віці 20 років уклав декілка контрактів у барах та кабачках на виступи в якості піаніста. Почав створювати музику для кінофільмів під призвіськом Франсуа Беко, взявши прізвище вітчіма. SACEM (Спілка авторів, композиторів та видавців музики) вперше регіструє його ім"я у 1947 році. Згодом починає займатися пісенною творчістю, чьому сприяла його зустріч з Морісом Відаленом. У 1948 написав декілька пісень для популярної виконавиці Марі Візе, яка познайомила Беко з Пьєром Деланое. Відален та Деланое стають близькими товаришами Беко, вони разом створили багото популярних пісень. У 1950 році завдяки Марі Візе Беко познайомився з Жаком Піллса, який в той час був надзвичайно популярним співаком. Беко стає його акомпонеатором, разом вони здійснюють декілка триумфальних гастролей, зокрема до США. Похований на цвинтарі «Пер-Лашез».