Західний полюс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
'Західний полюс'
Західний полюс
Країна Україна Україна
Місто трансляції Івано-Франківськ
Територія Івано-Франківська область
Гасло «Найтепліший Полюс планети»
Частота 104,3 МГц
Мова українська мова
Вперше в ефірі 25 грудня 1995 (22 роки)
Формат інформаційно-розважальний, Hot AC
Власник ТОВ Радіокомпанія «Західний полюс»
Адреса вул. Незалежності, 44
тел. (0342)77-53-00,
факс (0342)77-53-07
Онлайн Слухати (128 kb/s)
Веб-сторінка «Західний полюс»

Радіо «Західний полюс» — українська некомерційна музична радіостанція, що веде мовлення в Івано-Франківську у FM-діапазоні на частоті 104,3 Мгц та Інтернеті. Є найстарішою із нині діючих недержавних радіостанцій Івано-Франківської області. Входить до складу медіа-холдингу «Захід Медіа Плюс».

Історія[ред.ред. код]

Перші ведучі та перші програми[ред.ред. код]

Колектив «Західного полюсу» зразка 1995 року

На момент створення радіостанції «Західний полюс» у Івано-Франківську існувала лише одна FM-радіостанція, також місцева — «Бойчук-Студія». Людей з відповідним досвідом та знаннями бракувало, відтак, перші ефіри радіоведучих — Сергія Пахомова (Сергія Капітанова) та Андрія Федотова (нині відомий як вокаліст «Перкалаби» Федот) тривали по 12 годин. Ді-джей Сергій Капітанов розпочав радіомовлення о 14:00 25 грудня 1995 року композицією групи Enigma[1].

Інформаційна служба, очолювана головним редактором радіостанції Ігорем Масловим готувала кілька випусків новин, які зачитували в ефір актори місцевого драмтеатру ім. Франка Юрій Горбунов та Сергій Романюк. У різний час ведучими радіостанції були і інші відомі у Івано-Франківську та за його межами особистості: учасники першого складу гурту «Фактично самі» Бирчик МС і Віта (Вітаміна), співавтори текстів пісень гурту «Фантом-2» Олег Ланяк (DJ DиRA) та Володимир Калин (Калина Вавило). Останні двоє стали справжніми зірками Івано-Франківського радіопростору — як автори та ведучі щотижневого гумористичного вечірнього шоу «Калинова Діра», яка наразі не виходить у ефір у зв'язку із зміною місця роботи одного із авторів і ведучих.

Серед інших «культових» програм, які уже не транслюються на радіостанції — «Висадка в піжамі», яку вели Федот і Бирчик. Вона виходила вночі, в прямому ефірі. На радіо дзвонили люди, а ведучі просто «гнали» та розкручували якісь прикольні теми. Ще була передача «Нічні метелики» з Оленою Аністратовою та Ольгою Олійник. Вона виходила раз на тиждень, теж вночі, та була направлена на теми кохання і сексу. Першою оригінальною авторською програмою були «Проїзди» — інформація про загублені та знайдені речі. Програма виходить в ефір і нині[2].

Партнерство з вітчизняними та іноземними мовниками[ред.ред. код]

«Західний полюс» окрім програм власного виробництва, пропонує і передачі сторонніх синдикейшн-компаній, як українських, так і з-за кордону. Так, у перші роки роботи, радіостанція здійснювала адаптацію українською мовою передач, що вироблялися Санкт-Петербурзькою компанією Bridge Media, на той час офіційним представником MTV Networks: MTV Big Picture, Dancefloor Chart, MTV Non-Stop та інших. Співпраця була припинена у зв'язку із закриттям виробництва означених програм російськими партнерами.

У березні 1996 року було підписано договір про співпрацю із Британською Телерадіомовною Корпорацією (Бі-Бі-Сі), завдяки чому у ефірі «Західного полюсу» з'явилися спочатку щоденні годинні інформаційно-аналітичні програми, а згодом — п'ятихвилинні бюлетні новин. У 2007 році схожу угоду було підписано із українською редакцією Польського радіо для закордону. У свою чергу журналісти «Західного полюсу» готували репортажі з Івано-Франківщини для Бі-Бі-Сі та Польського радіо. Новини та інформаційно-аналітичні програми іноземних мовників транслювалися до квітня 2010 року, коли, після оголошення про закриття Української служби Бі-Бі-Сі, дирекція прийняла рішення перейти на трансляцію виключно вітчизняних програм.

Окрім іноземних компаній «Західний полюс» тісно співпрацює із вітчизняними синдикейшн-компаніями. Однією з перших, у 2000 році стала київська ФДР-Радіоцентр, програми якої звучать на хвилі «Західного полюсу» і сьогодні. Окрім того, у різний час партнерами радіостанції були компанії «Діва-Продакшн», «Укрпростір», «НаВсіСто.Com» та інші[3].

Наявність власного радіопередавального центру та антенної щогли на даху будівлі Педагогічного інституту Прикарпатського Національного Університету дозволила ТОВ Радіокомпанія «Західний полюс» укласти договори про ретрансляцію київських мережевих радіостанцій Люкс FM та Авторадіо у 2004 році, «Europa Plus» у 2006 році, «Ретро FM» та Радіо «Ера» у 2010 році. Тісні партнерські стосунки із ТРК «Люкс» у 2006 році дозволили відкрити на технічній базі радіостанції місцевий корпункт телеканалу новин 24. У 2011 році розпочалася трансляція «Радіо 24» із включенням місцевих новин. На початку 2012 року радіопередавальний центр «Західного полюсу» також забезпечує ретрансляцію «Super Radio» (нині радіо «П’ятниця»), у 2013 році з РПЦ «Західний полюс» здійснюється ретрансляція «Наше Радіо». З 2014 компанія стає партнером радіохолдингу «ТАВР» і починає ретрансляцію на окремих частотах «Радіо Мелодія», «Русское Радио Україна», «Хіт FM». Нині рекламна агенція «Західного полюсу» представляє комерційні інтереси цих мовників в межах Івано-Франківська та області.

«Західний полюс» та Помаранчева революція[ред.ред. код]

У 2004 році в продакшн-студії «Західного полюсу» працювали учасники тоді ще маловідомого за межами Прикарпаття гурту Ґринджоли — Роман Калин та Роман Костюк. 23 листопада, на другий день протестів проти фальсифікації Президентських виборів 2004 року виникла ідея записати пісню для підбадьорювання протестуючих на площі перед Івано-Франківською ОДА. За основу було взято популярні речівки «Ні — брехні!», «Ющенко — так!». Буквально за кілька хвилин популярні лозунги було покладено на музику, пісню записали там же, на студії «Західного полюсу» за участі працівників радіостанції.

Трек «Разом нас багато» було викладено на спеціально створеній сторінці у мережі інтернет. Лише за перший день кількість завантажень перевалила за 10 тисяч, а згодом компакт-диск потрапив на сцену Майдану, де й став своєрідним гімном Помаранчевої революції[4]. У 2005 році, після участі у відбірковому турі Пісенного конкурсу Євробачення учасники гурту Ґринджоли переїздять до Києва, згодом, після невдалого виступу у фіналі ПКЄ у Києві, повертаються до Івано-Франківська і продовжують займатися створенням та записом пісень для місцевих виконавців, залишивши роботу на радіо. Дружні стосунки із колишніми колегами знаходять своє відображення у спільній роботі над піснями, які, традиційно, ведучі записують до чергової річниці радіостанції. Наприклад, пісня «Звуками неба», що стала своєрідним гімном радіостанції, у записі якої взяли участь усі ведучі «Західного полюсу»

Фінансова криза 2008 року та її наслідки для радіостанції[ред.ред. код]

Наслідки фінансової кризи зачепили практично всі галузі української економіки. Не став виключенням і медіа- та рекламний ринок. Скорочення прибутків від діяльності радіостанції поставив під питання існування радіостанції, цілком ймовірним було закриття її ефірного мовлення і у, найкращому випадку, трансляція програм у мережі інтернет. На частоту «Західного полюсу» претендувало одразу кілька мережевих мовників і питання продажу частоти було практично вирішене. Проте, завдяки тому, що знайшлися зацікавлені інвестори з-поміж місцевих бізнесменів, закриття вдалося уникнути. Радіокомпанія увійшла до складу медіа-холдингу «Захід Медіа Плюс», який очолив колишній ведучий «Західного полюсу» Володимир Калин. Нині до складу медіахолдингу входять радіостанція «Західний полюс», газета «Репортер» та інтернет-портал sport.if.ua.

«Західний полюс» з приходом нових інвесторів отримав новий поштовх для розвитку. Зараз проводиться активна робота по створенню потужного інформаційного порталу на базі інтернет-сайту радіостанції, розглядається можливість виходу на регіональний рівень. Наприкінці 2010 року радіостанція відсвяткувала 15 річницю, а святкова вечірка, що відбувалася 22 грудня у одному із місцевих клубів транслювалася наживо у ефірі «Західного полюсу». Це був перший досвід організації такої трансляції у місті Івано-Франківську[5].

До 350-річчя м. Івано-Франківськ радіостанція, вперше у Івано-Франківську, провела рок-концерт у прямому ефірі. Учасниками стали популярні місцеві гурти Les Stens та Пан Пупец[6].

У 2012 році до складу медіахолдингу «Захід Медіа Плюс» увійшов кабельний «Канал-402».

Програми і формат[ред.ред. код]

Формат радіостанції «Західний полюс» (відповідно до програмної концепції): інформаційно-розважальний; Музичний формат — Hot AC. Музика вітчизняного та іноземного виробництва розподілена порівну, з невеликою перевагою вітчизняної, переважно україномовної. Частка програм власного виробництва — понад 10 годин на добу.

Інформаційні та пізнавальні програми[ред.ред. код]

Місцеві новини

З понеділка по п'ятницю, протягом усього дня — оперативні та достовірні новини з життя міста та регіону від інформаційної агенції «Західного полюсу». Ведучі — Лариса Давиденко та Олена Колотенко

Проїзди

Оголошення про загублені та знайдені речі. Щодня, 4 рази на добу. Ведучі — лінійні ді-джеї згідно з графіком.

Тайм-аут

Новини спорту. З понеділка по п'ятницю, щогодини у обідньому ефірі. Ведучий — DJ Дира.

Право знати

Суспільно-політичне ток-шоу. Щочетверга о 19:05 — розмова на актуальну тему. Представники влади та бізнесу, культури та мистетства про насущне, минуле та майбутнє, радісне та наболіле. Ведуча програми — Оксана Моспанюк.

Дайджест новин шоу-бізнесу

Щодня, чотири рази протягом доби — найцікавіші плітки, чутки та офіційна інформація про ваших кумирів зі світу музики, кіно та моди. Ведучий — Павло Долик.

Були деньки

Щоденний екскурс в історію музики. Події, що закарбувалися в історії світового шоу-бізнесу та музиканти, що побачили світ цього дня. Автор і ведучий — Павло Бабій.

Розважальні та музичні програми[ред.ред. код]

Ранкове шоу «Спросоння»

З понеділка по п'ятницю, із 7:00 Олена Колотенко та Роман Сорока впродовж ефіру налаштують вас на позитивний лад, допоможуть прокинутися та зарядитися енергією на цілий день.

Рубрики ранкового шоу:

 • Тема ранку
 • Позитивні новини
 • Спросоннівська зарядка
 • Спросоннівський сніданок
 • Розиграш «Приємна дрібничка»
 • Траєкторія підйому
 • Астрологічний прогноз
 • Покалендаримо
 • Шоубіз
 • Стрибок у минуле
 • Стрибок у майбутнє
 • Невеличка перекличка
 • Спросоннівські поради
 • Політінформація

Ранкове вікенд-шоу «Є Контакт!»

Щосуботи та щонеділі прокидайтесь із Пашею Доликом та Мар'яною Заклінською! «Західний полюс» представляє динамічне та неординарне ранкове вікенд-шоу «Є Контакт». «Є Контакт» — це наймодніша музика, цікаві гості та безліч корисної і ненав'язливої інформації.

Рубрики ранкового шоу:

 • Прокидайся під українське
 • ХЗ (Хто зна)
 • Помилка
 • Фішка тижня
 • Мікс
 • Хіт від Tolsty DJ

Своєрідний хіт-парад

Слухачі «Західного полюсу» обирають найкращих, голосуючи на сайті. Щопонеділка о 20:05 в ефірі звучить найкраща десятка, за яку віддали свої голоси слухачі радіостанції. Ведуча — Юля Меніжарко.

Кіноманія

Програма про кіно з елементами інтерактиву (розіграш квитків у один з місцевих кінотеатрів), виходить у ефір щочетверга о 15:20. Ведуча — Оксана Квітнева.

Глянц

Програма про стиль та моду. «Глянцевий журнал» у радіоверсії. Ведуча — Оксана Квітнева.

Вечеряємо вдома

Щодня, о 18:10 на Західному Полюсі кулінарний проект «Вечеряємо вдома». Цікаві ідеї для вечері, прості й доступні рецепти! Ми пропонуємо — ви смакуєте! Ведуча — Юля Меніжарко

Мильна опера

Щочетверга о 20:05 на «Західному полюсі» «Мильна опера» — програма для шанувальників телесеріалів. Щотижня від Юлі Меніжарко — новинки жанру, рейтинги, спойлери, життя улюблених акторів, яке іноді не менш цікаве, ніж сюжети серіалів, в яких вони знімаються. Ну і звичайно, відповіді на улюблене запитання серіаломанів «акагда?» (коли ж вийде наступна серія).

Танцювальні радіошоу[ред.ред. код]

«Західний полюс» — одна з небагатьох регіональних радіостанцій, яка велику увагу приділяє розвитку клубної культури та просуває творчість місцевих ді-джеїв, транслюючи їх радіошоу протягом вікендів.

 • Positive Dance Party — резидент Dj Sky, щонеділі о 20:00
 • Trance.IT — резиденти DJ G!ft, DJ X-Cite, DJ Re-Boot, The Narayana, щосуботи, 23:00
 • We Love House — резиденти DJ Ole.G, DJ Bush, DJ Diesel, щосуботи, 22:00

Ведучі[ред.ред. код]

 • Павло Бабій (програми «Були Деньки», «Королівство Галіція»)
 • Паша Долик (субота-неділя, 9:00-12:00, програми «Є Контакт», «Дайджест новин шоу-бізнесу»)
 • Мар'яна Заклінська (понеділок, середа, п'ятниця, 13:00-15:00, субота 9:00-12:00, програми «Культпохід з Мар'яною Заклінською», «Є Контакт»)
 • Оксана Квітнева (понеділок-п'ятниця, 15:00-18:00, програми «Глянц», «Кіноманія»)
 • Олена Колотенко (понеділок-п'ятниця, 7:00-11:00, програма «Спросоння»)
 • Ліка UA (віторок, четвер, 13:00-15:00, субота 13:00-17:00, програми «Пообідня сієста», «Джем-Сейшн з Лікою UA»
 • Юля Меніжарко (понеділок-п'ятниця, 18:00-22:00, програми «Своєрідний хіт-парад», «Вечеряємо вдома», «Мильна опера»)
 • Андрій Скіпенко (субота, 17:00-21:00, програма Радіо@net)
 • Роман Сорока (понеділок-п'ятниця, 7:00-11:00, програма «Спросоння»)
 • Христина Стефінів (Неділя, 10:00-14:00)

Служба інформації[ред.ред. код]

 • Павло Бабій — головний редактор
 • Лариса Давиденко — диктор новин
 • Олена Колотенко — диктор новин

Керівництво[ред.ред. код]

 • Володимир Фомін — директор
 • Олександр Токарєв — програмний директор
 • Віктор Кукуруза — музичний редактор
 • Ольга Олійник — керівник рекламного відділу

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]