Перкалаба

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оркестр Радості і Щастя Familia Perkalaba
Основна інформація
Жанр Ска-панк
Реггі
Етно-рок
Роки з 1998 — до сьогодні
Країна Україна Україна
Місто Івано-Франківськ
Лейбл Taras Bulba Entertainment
Familia Perkalaba
Склад Кіпіж
Любко Чорнокожа
Березень
Саша Котюх
Даня Добровольський
Мох
Колишні
учасники
Андрій «Федот» Федотов
Ярема Стецик
Саня Сингаєвський
Лев «Скрипа» Скренткович
Сергій Леонов
Орест Гудима
Ігор Римик
Ігор Шургот
Толік Гармаш
Володя «Big Masta» Шотурма
Саша Грідін
perkalaba.com.ua

Оркестр Радості і Щастя Gutzul Sound System Familia Perkalaba  — ска-панк колектив з Івано-Франківська. З'явився в 1998 році.

Про гурт[ред. | ред. код]

Назва групи походить від найменування віддаленого гуцульського хутора в Карпатах, що на межі Чернівецької та Івано-Франківської областей і кордону з Румунією. Початок існування гурту припадає на 1998 рік, тоді Перкалаба мали свій перший виступ на фестивалі «Червона Рута».

Музичний стиль групи на початку діяльності — близький до ска-панку і реггі, але з часом творчість групи дедалі більше зверталася убік традиційної гуцульської музики. Сучасну творчість гурту можна віднести до напрямку ска-панк.

Не так давно група відзначила свою двадцяту річницю, трохи змінила склад, а відтоді і назву – тепер це Familia Perkalaba. Шість музикантів створюють музику у стилі яку музиканти самі називають urban-roots, однак навряд чи усе різнобарв’я музичних напрямів і стилів у творчості Familia Perkalaba можна вмістити в одне визначення. – Наша музика має глибоке гуцульське коріння, однак вона зазнає різноманітних впливів – від балкан-біту до французького хіп-хопу, рутс-реггей чи аргетинського танго вперемішку з болівійським ска, – розповідає нам Олег Гнатів, більш відомий як Мох, продюсер гурту. – мультикульти – це те, що залишить цей світ кольоровим при макдональдсовій глобалізації.

Окрім того, що Familia Perkalaba вже багато років успішно гастролює Україною, група за цей час чимало подорожувала із виступами і Європою. І зовсім не дивно, що і там без «бісів» не обходилося: – Як правило, лайн-ап у нас година тридцять, а граємо зазвичай більше двох, бо не відпускають. Публіка завжди реагує саме на артиста, на його енергію, енергетику та відкритість, – наголошує Мох. Та і сам світ зараз надзвичайно відкритий – було б бажання брати з нього щось нове. На нашу музику впливають і інші люди, і культури і, врешті, весь світ.

Свою сімнадцяту річницю музиканти вирішили відзначити випуском нової платівки, яка суттєво відрізняється від попередніх семи альбомів гурту. Альбом Familia Perkalaba «Tribute to Gutzul Sound System», що вийшов у січні 2015 року, – це унікальний проект, аналогів якого в Україні ще не було. Тридцять два артисти з п’яти країн (Україна, Польща, Німеччина, Білорусія, Росія) об`єдналися, щоб створити це справжнє свято музики для своїх прихильників. Серед них – ДахаБраха, Dakh Daughters, Zapaska, GrozovSka Band,  Куку Шанель, Юрій Андрухович і Karbido, RotFront, НОМ та багато інших талановитих музикантів. – Для нас це великий прояв поваги і любові до того, що ми робимо, від братів по розуму, – розповідає Мох. – Такі проекти власне цінні своєю унікальністю – ми вже робили і авторські альбоми, і ремікси (як чужі, так і власні авторемікси), лайви – ось тепер серед наших релізів з’явився і трибьют.

Музика Familia Perkalaba торкає своєю знайомістю та живістю. Але цей варіант дежа-в’ю зовсім не є постмодерною спробою цитування алюзій. Музика доволі абстрактна, а тексти не переобтяжені смисловими галюцинаціями. Співання слів - чи то любовної ахінеї, чи псевдо-фольклорного соцоптимізму - не те, щоб не має значення, але набирає радше енергетичної, аніж смислової функції, і не тягне на себе ковдри, підпорядковується логіці музики, логіці звуку. Грамотний панк чи раста зробить файну пісню з одного рядка, з яскравого словосполучення. Що ж тоді є цікавим? Драйв! Те, що зветься драйвом. На концертах на музики беруть своє позитивною, задерикуватою енергетикою, що накочує хвилями в зал зі сцени.

Присутність комунікації. Музика немовби сповнена фольклорних мотивів насправді претендує на те, щоб стати народною і граною на весіллях. Критики намагаються провести паралела, порівняти з кимось. Але тут метода проста - еклектика і бриколаж. Усе може з’єднуватися одне з одним, вплітатися у звукову весело й органічно. Все єдине. Легкість, гумор, безтурботність в такому поєднанні – фірмовий стиль.

Ненавмисність. Просто - музика Гір. Постійна присутність гір, чистого повітря, сонця. І головне, що це не імітація. Багато чого можна імітувати: інтелект, світову скорботу. Але тільки не справжнє розгільдяйство, стьоб і відв’язанність.

Анархізм. Все, що подається сьогодні нам як події першочергового значеня, найважливіші фактори життя - політичні копирсання, шоу-бізнесові миготіння, великі гроші; все, що насправді не має жодного стосунку до людського життя, його глибинної сутності, а тільки забруднює простір і повітря - не почуєш в музиці "Familia Perkalaba".

Familia Perkalaba - це не етно, не фолк, не автентика; Familia Perkalaba - це хтонічна музика.

Нещодавно група видала інтернет реліз LP Familia Perkalaba - DARABA (https://soundcloud.com/familia-perkalaba/sets/familia-perkalaba-daraba-2016), записано в жовтні 2016 в урочищі Арджелуджа поблизу Говерли.  І що б оригінальне не придумали вони цього разу, ми точно впевнені, що будемо приємно здивовані.

Концертна програма Familia Perkalaba це черговий надреальний трансовий меседж Оркестру Радості і Щастя з тієї дороги життя на якій існують музиканти. Нові речі, поряд з свіжими незвичними версіями старих бойовиків є свідченням присутності постійно ЖИВОГО в екзистенційному людей з Familia Perkalaba. Варто занирнути до дна в ці драматичні глибини хоча б для того що коли енергія і харизма Оркестру Радості і Щастя винесе наверх під небо, ти відчуєш справжній смак повітря там де Горрри... Головною ознакою справжньої любові до всього є гармонійність і довіра до світу. Familia Perkalaba може помилятись, Familia Perkalaba може заганятись, але Familia Perkalaba не може брехати. Нема сенсу

Федот у 2013 став вокалістом гурту «Перкалабські придатки», який створили у 2010 році, як побічний проект музикантів «Перкалаби». До нього входили Андрій «Федот» Федотов — вокал, гітара, бас, тромбон, Ярема Стецик — вокал, бас, гітара, Лев «Скрипа» Скренткович — вокал, барабани, перкусія. Після розпуску «Перкалабських придатків» Ярема Стецик заснував ансамбль «Пенсія», Андрій Федотов — гурт «BuhNay».


2 квітня 2017 року в Івано-Франківську раптово помер рок-музикант, колишній вокаліст і тромбоніст гурту Андрій Федотов. Причиною смерті було оголошено серцевий напад.

Цифри

12 груп, DJ  та виконавців (Dakh Daughters, Карпа, ВІЙ, ДахаБраха,  GrozovSka Band, The ВЙО, Quarpa, Dj DERBASTLER, Dmytro Evening, Boochyaman, Sergei Kravchenko aka sk.ein (Port Mone) та Anton Slepakov) виступили разом з Перкалабою в 2014 році на сцені клубу Атлас, під час  презентації трибюту групі, втіливши явище Familia Perkalaba.

10 разів Перкалаба була хедлайнером музичного фестивалю “Шешори” (пізніше – Арт-Поле).

220 – так називається перший трек першого альбому Перкалаби

11 сторінок текстів гуцульських заклинань міститься під обкладинкою альбому “Мовленнєк”, який записали спільно лідер Братів Гадюкіних – Кузя (Сергій Кузьмінський) і продюсер Familia Perkalaba Mox.

21 людина в різний час грала чи співала в групі Перкалаба

Familia Perkalaba побувала з турами в таких країнах (Польша, Румунія, Німеччина, Австрія, Голландія, Швейцарія, Франція, Люксембург, Чехія, Словакія).

Цитати

“Familia Perkalaba - це рівень співробітництва на повній довірі і взаєморозумінні як у сім’ї. Тобто, коли у кожного свої таргани в голові, але кожен розуміє шо вони є у кожного і тому не таргани в голові головне, а взаємодовіра.

Ми дуже ввічливі, акуратні і старанні. До своєї роботи ставимося дуже професійно

“Ми завжи є відкриті для спільної творчості і експериментів у будь яких напрямках. Це і є суть Familia Perkalaba”

“Familia Perkalaba росла і росте, і дорослішає. Це, в принципі, завжди було трохи більше, ніж просто група. Зараз це стало певною культурою. Музиканти відходять і приходять. Найголовніше ,думаю, відчувати, наскільки цей організм є живий”

«"Перкалаба" наживо - справжня оргія гуманізму, карпатський Меднес. Мідний Спас. Одкровення, спустилося з гір у Великий Степ ...»

“В нас кожен виступ як останній – така от наша філософія, філософія Familia Perkalaba”

Наразі Оркестр Радості і Щастя записали і підготували до релізу новий альбом DARABA 2016, який записувалось високо в горах в старій гуцульській хаті.

www.soundcloud.com/familia-perkalaba/sets/familia-perkalaba-daraba-2016

Склад гурту[ред. | ред. код]

Теперішні учасники[ред. | ред. код]

 • Юрій "Кіпіж" Шацький — гітара, вокал
 • Даня «Скапанкович» Добровольский — бас-гітара, бек-вокал
 • Саша Котюх — труба, бек-вокал
 • Любко Чорнокожа — саксофон, бек-вокал
 • Березень — барабани, перкусія
 • Олег «Мох» Гнатів — продюсер

Колишні учасники[ред. | ред. код]

 • Андрій «Федот» Федотов — вокал, гітара, тромбон, перкусія (помер у 2017 р.)
 • Василь «Sha Man» Юрців — вокал
 • Сергій Лєонов — гітара, вокал
 • Віктор Новожилов — гітара, вокал
 • Ярема Стецик — бас-гітара
 • Олександр Грідін — бас-гітара
 • Ігор Шургот — бас-гітара
 • Володимир «ВовенJAH» Шотурма — цимбали, бек-вокал
 • Петро «Петрович» Сказків — цимбали, бек-вокал
 • Ігор Римик — барабани
 • Олександр Сингаєвський — барабани
 • Лев Скренткович — барабани
 • Ігор Римик — барабани, перкусія
 • Руслана Хазіпова — бек вокал, джумбей, танці
 • Орест Гудима — тромбон
 • Віктор «Дядько Вітя» Степанюк — тромбон
 • Тарас Коломієць — фагот
 • Толік Гармаш - гітара (загинув в 2000 р.)
 • Маша Медвідь - вокал

Дискографія[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]