Радіо «Ера»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Радіо «ЕРА»
Країна Україна Україна
Місто трансляції Флаг Київа Київ
Територія Україна Україна
Супутник Astra 4A (RADIO ERA)
Мова українська
Вперше в ефірі 1999 (18 років)
Формат інформаційно-політична розмовна радіостанція
Власник Dragon Capital
Адреса Україна, 02100, м. Київ, бульвар Верховної Ради, 20
Телефон: (044) 536-96-01
Факс: (044) 574-07-39
E-mail: officeAt sign.svgradioera.com.ua
Веб-сторінка radioera.com.ua

Радіо «ЕРА» — українська недержавна радіостанція інформаційно-політичного спрямування. У ефірі звучить різноманітна та актуальна інформація — новини, аналітичні та тематичні програми, трохи музики. Станція транслює інформаційні програми українських служб Радіо «Свобода» та «Польського Радіо», передає програми на замовлення Радіо «Голос Росії».

Радіо «ЕРА» є першою в Україні розмовною радіостанцією. Радіо ЕРА декларує дотримання принципу об'єктивного подання інформації. Було створене 1999 року. В FM-діапазоні працює з 12 липня 2002 року.

Історія[ред.ред. код]

Вперше позивні «Радіо Ера» прозвучали в українському ефірі навесні 1999 року — 1 березня на УР-1 зазвучали позивні проекту «Радіо Ера на Першому каналі Національного радіо». Через два роки «Радіо Ера» розширило свою присутність в ефірі НРКУ, розпочавши з 1 червня 2001 року мовлення на Другому каналі — «Радіо Промінь». Тут компанія представила інформаційно-розмовний проект «Ера на Промені».

При формуванні сітки мовлення та концепції ефіру на каналах НРКУ, «Радіо Ера» завжди прагнула об'єднати усталені традиції Національного радіо та сучасні підходи до подачі матеріалу. Однак, для повноцінного інформаційно-розмовного мовлення і завоювання найбільш активної слухацької аудиторії потрібен був окремий канал в FM-діапазоні. Восени 2001 року Нацрада з питань телебачення та радіомовлення видала телерадіокомпанії «Ера» ліцензію на право мовлення на частоті 96.0 МГц у Києві, а також ліцензії на мовлення у Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Запоріжжі та Одесі.

12 липня 2002 року відбулося урочисте відкриття «Радіо Ера» — першої української радіостанції, що працює в інформаційно-розмовному форматі. «Ера FM» стала першою київською радіостанцією, студія якої була розташована на лівому березі Дніпра.

У перші місяці роботи радіо «Ера FM» мовить виключно в Києві. Восени 2002 року станція розпочала трансляцію своїх програм через супутник, а також у вищезгаданих містах. Пізніше кількість міст, в яких було організовано пряме мовлення радіо «Ера FM» зростала, і нині станція представлена в ефірі всіх без винятку обласних центрів[1] та в ряді великих (і не дуже) міст[2].

Під час Помаранчевої революції, «Радіо Ера» була чи не єдиним ЗМІ, з якого українці могли отримувати адекватну інформацію. Сьогодні радіо має близько 5 млн слухачів, в ефірі радіостанції новини політики та культури, бесіди з гостями, інтерактивне спілкування зі слухачами, авторські програми на різну тематику.[3]

Мовлення[ред.ред. код]

Міста і частоти[ред.ред. код]

Курсивом виділені міста, в яких відсутнє мовлення.

Супутникове мовлення[ред.ред. код]

  • Супутник Astra 4A.
  • Частота — 12073.
  • Символьна швидкість — 27500.
  • Поляризація — горизонтальна.
  • FEC — 3/4.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Мовлення в АР Крим та ОРДЛО припинено внаслідок російської агресії
  2. Скуратовський Б. Українське радіомовлення «від» і «до». Частина 13(рос.)
  3. Про радіо «Ера FM»

Посилання[ред.ред. код]