Земляцтво житомирян

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Земляцтво житомирян» — міжнародна громадська організація, що об'єднує уродженців Житомира та Житомирської області, які проживають, працюють або навчаються в інших регіонах України. Земляцтво має представництво у Москві, розвинене молодіжне відділення. Мета організації — підтримка Житомирської області та вихідців з неї.

Історія[ред. | ред. код]

Вихідці з Житомирщини були першими, хто об'єдналися в Києві за земляцьким принципом, створивши в 1994 громадську організацію «Бджілка» з центром у Інституті бджільництва України. 1995 року громадська організація «Бджілка» була перейменована в громадську організацію «Земляцтво житомирян». 2000 року земляцтво отримало статус міжнародної громадської організації. «Земляцтво житомирян» є першим реігональним об'єднанням вихідців з областей України і найстарішим земляцтвом в Україні, його очолює Войтенко Сергій Володимирович[1]. Першим віце-президентом МГО "Земляцтво житомирян" є Бачинський Анатолій Михайлович.

У різні часи МГО "Земляцтво житомирян" очолювали:

Керівництво[ред. | ред. код]

Молодіжне відділення[ред. | ред. код]

При Міжнародній громадській організації «Земляцтво житомирян» діє Молодіжне відділення, яке очолює Щербина Петро Миколайович. Молодіжне відділення нараховує понад 200 членів [3] та опікується дітьми з Пугачівського дитячого будинку-інтернату та Ушомирської школи-інтернату III ступенів, організовує та проводить екскурсії по історичних пам'ятках та визначних місцях і підприємствах області, допомагає у навчальному процесі студентам із Житомирської області та сприяє їх подальшому працевлаштуванню.[4] Молодіжне відділення «Земляцтва житомирян» бере участь у щорічній толоці у Національному парку народної архітектури та побуту «Пирогів» (м. Київ, Голосіївський район) з метою впорядкування автентичних будинків, перевезених у 20 сторіччі з території Житомирської області [5]

Від молодіжного відділення земляцтва в рамках Літературної премії імені Василя Юхимовича встановлено четверту премію для молодих авторів розміром 500 гривень за раніше не опубліковані поетичні та прозові твори[6]. Премія присуджується до Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Просто на Покрову», що щорічно відбувається на Коростенщині.

Молодіжне відділення «Земляцтва житомирян» спільно з ГО «Вікімедіа Україна» провело інформаційну кампанію про Тематичний тиждень Житомирщини з 8 травня по 25 травня 2011 року[7].

Проекти[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. "Земляцтво житомирян" обрало нового президента організації[недоступне посилання з липня 2019]
  2. RegioNews[недоступне посилання з липня 2019]"Земляцтво житомирян" обрало нового президента організації
  3. http://www.103fm.com.ua/index.php/index/1813-2009-02-23-14-30-42.html[недоступне посилання з липня 2019]
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 25 листопада 2011. Процитовано 11 серпня 2010. 
  5. 16 травня «Земляцтво житомирян» візьме участь у толоці земляцтв[недоступне посилання з липня 2019]
  6. Положення про премію імені Василя Юхимовича за визначні твори в літературі[недоступне посилання з липня 2019]
  7. В українській Вікіпедії оголошений тиждень Житомирщини
  8. Вікіекспедиція відвідає Коростенський район. Архів оригіналу за 22 вересня 2016. Процитовано 10 листопада 2011. 
  9. Житомирские «земляки» чуть не стали чемпионами. Ждем 2012 года...
  10. Пресс-конференция Павла Жебривского в УНИАН

Посилання[ред. | ред. код]