Зонтичні молі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зонтичні молі
Epermenia illigerella
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Інфраряд: Різнокрилі метелики (Heteroneura)
Двопорі (Ditrysia)

Apoditrysia

Надродина: Epermenioidea
Minet, 1983
Рід: Зонтичні молі (Epermeniidae)
Spuler, 1910
Роди

Див. текст

Посилання
Вікісховище: Epermeniidae
Віківиди: Epermeniidae
EOL: 813
ITIS: 118699
NCBI: 754029

Зонтичні молі (Epermeniidae) — родина лускокрилих комах надродини Gelechioidea. Включає 83 види з 15 родів.

Поширення[ред. | ред. код]

Зонтичні молі поширені по всьому світу як в помірних, так і в тропічних регіонах, і особливо в гірських районах, але мало відомі з Афротропіки. Gnathifera зустрічається від Австралії до Нової Каледонії; Epermenia поширений від Палеарктики до Індо-Австралії та островів Тихого океану.

Опис[ред. | ред. код]

Дрібні молі із розмахом крил 8-18 мм. Голова вкрита лусочками, чоло округлене. Хоботок розвинений, голий. Губні щупи крупні, серпоподібні, рідше невеликі, слабо вигнуті. Щелепні щупики короткі. Вусики досягають ⅔-¾ довжини переднього крила, тонкі, війчасті (особливо у самців). Вічка відсутні. Передні крила ланцетоподібні або подовжено-ланцетоподібні, часто з пучками великих щетинок, що стирчать, на дорсальному краї. Основне забарвлення брудно-біле, сірувато-буре, коричневе, чорно-буре, свинцево-сіре. Малюнок складається з темних або світлих плям та перев'язей, часто невиразних, іноді відсутніх.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Зонтичні молі ведуть нічний спосіб життя і добре маскуються. Вони лежать паралельно поверхні, тримаючи крила над спиною, як намет. Гусениці харчуються практично будь-якими частинами рослини (плодами, насінням, жовчами, листям або квітами), іноді в шахті, іноді відкрито або під шовковим наметом на поверхні листя. Заляльковується у тонкому відкритому коконі на рослині або серед сміття на землі.

Роди[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]