Калорійність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Калорі́йність (рос. калорийность, англ. calorific power, calorific value; нім. Energiegehalt f, physiologischer Brennwert m, Heizwert m) — термін, значення якого, в залежності від контексту може бути:

Визначення калорійності

[ред. | ред. код]

На практиці постає питання визначення калорійності продуктів харчування. Для визначення термодинамічної теплоти згоряння використовується калориметрична бомба, в якій продукт харчування спалюється на попіл. Для отримання калорійності від результату віднімається розрахункова величина теплоти згоряння перетравлених решток. Отже, калорійність можна об'єктивно визначити, проте розрахункова теплота згоряння перетравлених решток залежить від відповідної істоти.

Радикальним прикладом різниці між термічною теплотою згоряння і калорійністю могло би бути споживання брикету кам'яного вугілля, який у калометричній бомбі має дуже велику теплоту згоряння, але з людського організму виходить неперетравленим. Схоже відбувається при споживанні целюлози, яку людський організм (на відміну від жуйних) не може засвоїти.

Література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]