Касаманс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Касаманка)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Касаманс на мапі Сенегалу
Краєвид Касамансу

Касаманс (фр. Casamance) — регіон Сенегалу, розташований на південь від території Гамбії. Займає три адміністративні одиниці країни: Зігіншор, Седіу та Колду. Площа регіону становить бл. 29 тис. км², населення — бл. 800 тис. осіб.

Економіка Касамансу значною мірою залежить від сільського господарства, в основному вирощуванням рису. Регіон має також гарні умови для розвитку туризму (у тому числі пляжі в районі Cap Skirring та на острові Carabane), але політична ситуація ускладнює використання цих ресурсів.

Домінуючою етнічною групою в цій області є плем'я діола. Відносно складна економічна ситуація в регіоні призвела до сепаратистського Руху демократичних сил Касамансу (Mouvement des forces démocratiques de Casamance, MFDC). 1982 року сталося перше зіткнення між сенеґальським збройними силами та місцевими повстанцями. Припинення вогню було домовлено 1991 року, але 2001 зірвалося. Остання угода від 30 грудня 2004 року передбачає відмову від будь-яких військових дій з обох сторін, переговорів і здійснення плану реконструкції регіону.

Посилання[ред. | ред. код]