Катерина Болонська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Катерина Болонська
італ. Caterina da Bologna
Guglielmo Giraldi (Italian, active 1445 - 1489) - Saint Catherine of Bologna - Google Art Project (cropped).jpg
Ім'я при народженні італ. Catherine de' Vigri
Народилася 8 вересня 1413[1]
Болонья, Папська держава[2]
Померла 9 березня 1463[3][1] (49 років)
Болонья, Папська держава[4]
Поховання
 : 
зображення місця поховання
Країна Болонська синьоріяd
Діяльність художниця, черниця, вчителька, містичка, ілюстраторка рукописів
Вчителі Lippo di Dalmasiod
Роки активності 1428[3]1463[3]
Посада абатиса
Конфесія католицька церква

Катерина Болонська або Катерина де Вігрі (італ. Caterina da Bologna або італ. Caterina de' Vigri) — засновниця і перша абатиса Клариссинського монастиря Корпус Доміні (Corpus Domini — Тіло Христове) в Болоньї. Свята, була канонізована папою римським Климентом XI 22 травня 1712 року.

Біографія[ред. | ред. код]

Катерина, аристократка по походженню, дочка Джованні де Вігрі, визначного дипломата і адвоката з Болоньї. В 11 років Катерина була прикріплена в якості фрейліни до двору Маргарити д'Эсте, позашлюбної дочки маркіза Ніколо, послом якого був її батько. При дворі вона навчається мистецтву, пише вірші і прозу, вивчає латинь и каліграфію, грає на альті і малює. Але вже через 3 роки Катерина відмовилась від світського життя і ввійшла в общину дів-терціарок ордену св. Франциска в Феррарі.

Св. Катерина Болонська Народилася — 8 Вересня 1413 Померла — 9 Березня 1463 (49 років) Канонізована — 22 Травня 1712

В 1431 році разом з іншою молодою жінкою з Феррари, вона заснувала монастир для Ордену святої Клари.

Вона вернулась в Болонью в 1456 році, коли міська влада звернулась до неї з проханням заснувати і бути настоятелькою жіночого монастиря цього ж ордену, який мав би розташовуватися при церкві Тіла Христового (Basilica of Corpus Domini).

Катерина — автор «Трактату про сім духовних обладунків необхідних для духовної війни». Частина цієї книги детально описує її видіння і Бога і сатани. Рукописи супроводжуються малюнками, оскільки Катерина була ще й художницею. Частина її рукописів збереглася, включаючи життєпис Святої Урсули з 1456 року, і тепер зберігається в Академічній Галереї в Венеції.

Катерина померла у віці 48 років. Через вісімнадцять днів її ще нетлінне тіло ексгумували і перемістили в каплицю Кларисок в Болоньї. Її мощі знаходяться там і понині за склом.

Вшанування[ред. | ред. код]

Свята Катерина вважається захисницею від спокус і покровителькою художників. Її шанували в рідній Болоньї три століття, перш ніж канонізували в 1712 році. День пам'яті в Католицькій церкві 9 березня.

Сучасні події[ред. | ред. код]

У минулому тисячолітті були виявлені нові роботи Катерини і видані на італійську мову в її рідній Болоньї. Ось їх опис кардиналом Біффі Джакомо (італ. Giacomo Biffi):

« Роботи Катерини Болонської, багато з яких довго залишалися невідомими, тепер побачили світ. Ми не можемо сказати, що вона не заслужила своєї популярності як громадський діяч, так само як і не можемо стверджувати, що це було лише ланцюгом обставин. Тепер ми маємо можливість міркувати про справжню пам'ятнику богослов'я, який після "Трактату про сім духовних обладунків, необхідних для духовної війни" був створений з особливих самостійних частин: "Дванадцять садів" - містична робота її юності,"Розарій" - латинський вірш про життя Ісуса і "Проповіді" — промови Катерини її сестрам по ордену. «

Праці[ред. | ред. код]

Sette armi spirituali, 1475
  • Treatise on the Seven Spiritual Weapons Necessary for Spiritual Warfare
  • Laudi, Trattati e Lettere
  • I dodici giardini
  • Rosarium
  • I sermoni

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]