Каутокейно

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Каутокейно
Beaivváš Sámi Theatre Kautokeino 2014.jpg
Основні дані
Країна Норвегія Норвегія
Населення
Часовий пояс UTC+1, влітку UTC+2
Місцева влада

CMNS: Каутокейно у Вікісховищі

Каутокейно (норв. Kautokeino, півн.-саам. Guovdageaidnu) — комуна в фюльке Фіннмарк у Норвегії. Адміністративний центр — населений пункт Каутокейно. Площа комуни Каутокейно — 9708,13 км2, код-ідентифікатор — 2011 року.

У Каутокейно розташована Саамська вища школа — вищий навчальний заклад Норвегії, орієнтований на проблематику саамського населення Норвегії та інших країн, а також на загальні проблеми Арктики, у тому числі в галузі екології.

Історія[ред. | ред. код]

1852 року в Каутокейно стався збройний конфлікт саамів з представниками норвезької адміністрації (див. Повстання в Каутокейно (1852)). Цим драматичним подіям присвячений норвезький художній фільм 2008 року.

З 26 по 29 березня 2012 року в Каутокейно в будівлі Саамської вищої школи пройшла Міжнародна конференція тележурналістів корінних народів. В її рамках відбулися семінари та майстер-класи для журналістів, які працюють в редакціях, що ведуть мовлення мовами корінних народів. У конференції брали участь делегати більш як десяти країн, у тому числі від Канади, Фінляндії, Швеції, Росії, США. У роботі форуму брав участь також принц Монако Альбер II.

Примітки[ред. | ред. код]