Київське товариство захисту тварин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Громадська організація
«Київське товариство захисту тварин»
Голова Серпінська Ася Вільгельмівна
Адреса Україна, смт Гостомель, Київська область, вул. Свято-Покровська (колишня Леніна), 213
Офіційний сайт http://www.animalprotect.org

Київське товариство захисту тварин (КТЗТ, або КМТЗТ) — неприбуткова громадська організація, що займається захистом тварин переважно в м. Києві.

Історія[ред. | ред. код]

КТЗТ бере початок від 1960 р., коли при київському товаристві охорони природи було започатковано першу в Україні секцію захисту тварин. Згодом секція стала самостійною організацією, яка отримала назву Київське міське добровільне товариство захисту тварин. Одним з його організаторів був український письменник М. Т. Рильський.

1980 р. став піковим за кількістю знищених негуманними методами (забиттям, отруєнням) безпритульних тварин. [джерело не вказане 3251 день] Причина — підготовка столиці до всесвітнього свята спорту «Олімпіади-80». У 1981 р. діаграма трохи спала[1]. КТЗТ активізувало свої протести[1].

У 1987 р. на прохання представників КТЗТ міською владою було закріплене місце для притулку на Татарці. Безпритульних тварин у ньому тримали в умовах голодування, антисанітарії і безконтрольного розмноження[2]. Згодом притулок перенесли до с. Синяк (35 км від Києва), де умови перебування для тварин були аналогічними[2]. Як реакція на такий стан справ 11 вересня 1999 р. відбулась конференція захисників тварин м. Києва, на яких було переобрано правління КТЗТ. Головою правління стала А. В. Серпінська.

У травні 2000 р. КТЗТ знаходить нове місце для створення притулку у напівзруйнованому телятнику в смт Гостомель Київської області. Облаштування притулку здійснювалося силами активістів КТЗТ та волонтерів, без фінансової допомоги з боку держави чи міжнародних організацій[2].

Сучасний стан[ред. | ред. код]

КТЗТ продовжує активну діяльність із захисту тварин. У гостомельському притулку є зимові і літні вольєри. Площа зимових вольєрів у критому приміщенні з цегляними стінами — 400 кв.м., кількість зимових вольєрів для собак — 17, для кішок — 4. Літні вольєри розташовані уздовж стін критого приміщення і займають площу 1100 м², їхня кількість — 44. Вольєри притулку обнесені сіткою рабицею. Крите приміщення взимку опалюється за допомогою 4-х цегляних печей, має електричне освітлення та водопровід. У критому приміщенні окрім вольєрів для собак знаходяться кімнати для персоналу та ветеринарного огляду тварин.

Забезпечення діяльності здійснюється за рахунок добровільних пожертвувань членів КТЗТ та інших громадян. У зв'язку із відсутністю стабільних джерел фінансування КТЗТ постійно потребує матеріальної і фізичної допомоги волонтерів.

КТЗТ є членом Асоціації зоозахистних організацій України (АЗОУ)

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Київське міське товариство захисту тварин - Історія. animalprotect.org. Архів оригіналу за 25 Грудня 2019. Процитовано 25 грудня 2019. 
  2. а б в «на нужды приюта для кошек и собак в гостомеле уходят все наши пенсии и зарплаты». fakty.ua (рос.). Архів оригіналу за 25 Грудня 2019. Процитовано 25 грудня 2019. 

Посилання[ред. | ред. код]

[джерело не вказане 3251 день]