Притулок для бездомних тварин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Безпритульні коти

Притулок для бездомних тварин — тимчасовий штучний прихисток для тварин, які опинилися в невластивому для них середовищі існування. У притулку долею та побутом тварин опікуються працівники притулку — державні службовці або волонтери, в залежності від типу притулку. Частіше за все цими тваринами є безпритульні коти та собаки, що опинилися на вулиці з різних причин: загубилися, втратили господаря, були викинуті або були народжені на вулиці безпритульними батьками.

Практика надання допомоги безпритульним тваринам сягає корінням 17 ст. Саме тоді, в 1695 році, в Японії у місті Едо (нині Токіо) з'явився перший з відомих нам притулків для бездомних собак.[1]

Різновиди притулків[ред.ред. код]

Притулки для безпритульних тварин можуть існувати у вигляді благодійних організацій, комунальних підприємств, або ж домашніх притулків.

Благодійні організації існують за рахунок добровільних пожертв громадян та коштом спонсорів. Зазвичай такі організації добре розрекламовані та знаходять різні шляхи збору коштів для потреб безпритульних тварин.

Комунальні підприємства створюються на основі держаних установ і підпорядковуються адміністрації міста, де розташовані. КП відрізняються тим, що вони, окрім звичної діяльності, часто займаються реалізацією тварин, виготовленням та реалізацією кормів для тварин, наданням платних консультацій, наданням платних ветеринарних послуг. Також КП можуть проводити евтаназію тварин за ветеринарними показниками та їх захоронення або кремацію.

Домашні притулки — приватні незареєстровані на офіційному рівні притулки, що діють в приватних будинках, квартирах та інших помешканнях наданих на добровільній основі фізичними особами. Частіше за все цими особами є любителі тварин чи самотні люди які підбирають безпритульних тварин на вулиці і піклуються про них.

Діяльність притулків в Україні регламентується рядом документів, як то: Про затвердження Положення про притулок для тварин[2], Про затвердження Ветеринарно-санітарних вимог до утримання тварин у притулках[3] та іншими.

Основні напрямки діяльності[ред.ред. код]

Притулки для бездомних тварин в Україні[ред.ред. код]

Зоозахисні організації[ред.ред. код]

Притулки для бездомних тварин частіше за все діють під керівництвом зоозахисних та природоохоронних організацій. В Україні діють зокрема такі організації:

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]