Коко (горила)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ко́ко (скорочення від яп. Hanabi-Ko — «дитя феєрверку», нар. 4 липня 1971 — пом. 19 червня 2018) — самиця горили, яка унаслідок дослідницької програми вчених Стенфордського університету, під керівництвом Франсін Паттерсон, оволоділа більш ніж тисячею знаків амслену і була здатна сприймати на слух та розуміти близько двох тисяч англійських слів[1] .

Коко повідомляла, коли їй погано, і навіть могла висловити на шкалі силу болю. Тим не менш, вона воліла терпіти, поки біль не стане дуже сильним[1] .

Коефіцієнт розумового розвитку її знаходився у проміжку по між 75 до 95[1].

Вона вміла жартувати та описувати свої почуття — смуток, невдоволення. Найвідоміший жарт Коко: вона кокетливо називала себе «хорошою пташкою», заявляючи, що вміє літати, але потім зізналася, що це не всерйоз. Коли її партнер, горила Майкл, відірвав ногу у її ганчір'яної ляльки, Коко вибухнула страшною лайкою: «Ти брудний поганий туалет!». Коко чудово розуміла, що таке минуле і майбутнє. Коли вона втратила улюблене кошеня, то сказала, що воно пішло туди, звідки не повертаються.

Коко були відомі такі абстрактні поняття, як «нудьга» і «уява». Цікавий такий випадок: коли Коко побачила коня з вуздечкою в роті, вона сигналізувала «Кінь печальний», пояснивши — «Зуби». Також Коко дуже не любила митися у ванні і на фотографію іншої мавпи, яку вели в ванну, відреагувала: «Я там плакати»[2].

Коко народилася 4 липня 1971 року у Сан-Франциско і більшу частину свого життя провела в містечку Вудсайд в Каліфорнії, однак планувалося її переселення до притулку для тварин на острові Мауї, розташованому на Гавайському архіпелазі.

Ім'я тварини очевидно є відсиланням до святкування дня незалежності США і частих цього дня феєрверків.

Коко стала прообразом розмовляючих мавп в романі Майкла Крайтона «Конго».

Померла 19 червня 2018 року.[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в BBC Росія — «розмовляюча» горила зажадала доктора
  2. Морозов В. П. Занимательная биоакустика. Вид. 2-е, доп., Перераб. — М.: Знание, 1987. — 208 с. + 32 с. вкл. — С. 49-53
  3. У Каліфорнії померла горила Коко, яка знала 2 тисячі слів та спілкувалася з людьми. Громадське. 22 червня 2018. Процитовано 22 червня 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]