Колкер Борис Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Борис Григорович Колкер
Boris KOLKER.jpg
Народився 15 липня 1939(1939-07-15) (79 років)
Тираспіль, Молдавська АРСР, Радянський Союз
Громадянство
(підданство)
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of the United States.svg США
Місце проживання
Діяльність письменник, перекладач, есперантист, Esperantologist
Відомий завдяки лінгвіст
Alma mater Державний університет Молдови
Науковий керівник Magomet Isayev[d]
Володіє мовами есперанто
Членство Академія есперанто, Soviet Republics Esperanto Union[d], Universala Esperanto-Asocio, Akademio Literatura de Esperanto[d], Q12355284?, Асоціація радянських есперантистів, Російський союз есперантистів, Tutmonda Esperantista Junulara Organizo, Q12349310? і Internacia Ligo de Esperantistaj Instruistoj
Magnum opus Подорож у країну Есперанто[d]
Посада committee member of TEJO[d] і Universal Esperanto Association committee member[d]
Родичі Q12346375?
Нагороди

Борис Григорович Колкер (народився 15 липня 1939 року в Тирасполі, Молдавська АРСР) – радянський та американський лінгвіст, педагог та перекладач, автор трьох підручників з есперанто.
З 1993 року живе в США (Клівленд, штат Огайо).

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в Тирасполі перед початком радяно-німецької війни. У 1944—1965 роках жив у Кишиневі, у 1965—1993 роках — в Бірську та Уфі, з 1993 у Клівленді (штат Огайо, США). Вивчив есперанто[де?] в 1957 році. Доктор мовознавства, захистив кандидатську дисертацію з есперантології у 1985 в Інституті мовознавства АН СРСР (Москва). Викладав в університетах Сан-Франциско та Гартфорда.

Автор трьох підручників есперанто, інтерлінгвістичних статей та рецензій. Завдяки великій популярності книги «Подорож у країну Есперанто», що є одночасно курсом удосконалення есперанто та путівником в есперантську культуру, він відомий багатьом як «гід у країні Есперанто». На титульній сторінці видання 2005 року - відомий український есперантист, видавець, фото-художник, меценат руху есперантистів України - Василь Станович (світлина зроблена під час Світового з'їзду есперантистів у Загребі, серпень 2001 року.

Член Академії Есперанто. Почесний член Всесвітньої Есперанто-Асоціації (Universala Esperanto Asocio, UEA). Співредактор журналу «Monato». Десятки років керував масовими заочними курсами в Росії, на яких отримали дипломи майже 900 осіб, багато з України. Викладав есперанто в американських університетах у Сан-Франциско та Гартфорді. Тепер є керівником Міжнародних Заочних Курсів Удосконалення в Інтернеті. У різні часи був одним із засновників і керівників організацій есперантистів у Радянському Союзі та Росії.

Батьки Бориса Колкера походять з міста Балти Одеської області. Борис Колкер брав участь у Радянських Есперантистських Молодіжних Таборах під Києвом у 1971 та 1979 роках.

Дисертація[ред. | ред. код]

Підручники[ред. | ред. код]