Universala Esperanto-Asocio

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Центральний офіс UEA.

Universala Esperanto-Asocio, UEA (з есперанто Всесвітня Есперанто Асоціація) — найбільша міжнародна організація есперантистів, члени якої мешкають у 121 країні. UEA працює на поширення есперанто, але також дискутує про всесвітню мовну проблему і звертає увагу на необхідність рівності між мовами. В офіційних стосунках з ООН та ЮНЕСКО.

UEA має також консультативний статус при: Економічній і соціальній раді ООН, Дитячий фонд ООН, Раді Європи, Організації Американських Держав і Міжнародній Організації по Стандартизації.

1954 року UEA ініціювала Резолюцію ЮНЕСКО про есперанто. За свідченням Іво Лапенни, голови Асоціації, 16 тис. дітей на той час вже вивчали есперанто в 600 школах, 32 країн[1].

Штаб-квартира Асоціації міститься в місті Роттердам, Нідерланди. До складу комітету UEA входить українець Євген Ковтонюк[2]. Представником Всесвітньої Есперанто-Асоціації в Києві є Михайло Лінецький.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Русанівський В.М. Мова. Людина. Суспільство. — Наукова думка, 1977. — С. 86.
  2. Євген Ковтонюк, Перший президент Української Есперанто Асоціації (УкрЕА). Новітня історія України: Славетна Вінниччина. Who-is-who.com.ua. 2007. Процитовано 2010-09-20. [недоступне посилання з травень 2019]

Посилання[ред. | ред. код]