Комерційне найменування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Комерційне найменуваннязасіб індивідуалізації, що дозволяє відрізнити одну особу з-поміж інших. "Світоч", "Славутич" або "Оболонь" — все це комерційні найменування підприємств, які виробляють певну продукцію або надають послуги.

Умови надання правової охорони[ред. | ред. код]

Правова охорона надається комерційному найменуванню, якщо воно дає можливість вирізнити одну особу з-поміж інших та не вводить в оману споживачів щодо справжньої діяльності цієї особи[1].

Співвідношення між комерційними найменуваннями та торговельними марками[ред. | ред. код]

Комерційне найменування може бути зареєстроване як словесний знак для товарів та послуг або як елемент графічного чи об'ємного знака. Однак не кожен знак для товарів та послуг є комерційним найменуванням. Підприємство може зареєструвати необмежену кількість торговельних марок, але при цьому його комерційне найменування залишиться єдиним.

Особи можуть мати однакові комерційні найменування, якщо це не вводить в оману споживачів щодо товарів, які вони виробляють або реалізовують, та послуг, які ними надаються[2]. Існування двох однакових словесних знаків у одному і тому самому класі товарів та послуг не допускається.[джерело не вказане 4394 дні]

Момент виникнення прав[ред. | ред. код]

Права на комерційне найменування є чинними з моменту першого використання цього найменування та охороняється без обов'язкового подання заявки на нього чи його реєстрації і незалежно від того, є чи не є комерційне найменування частиною торговельної марки[3]. В Україні права на комерційне найменування виникають здебільшого із моменту державної реєстрації підприємства та внесення даних про нього до ЄДРПОУ.

Використання[ред. | ред. код]

За станом на червень 2007 року в законодавстві України не визначено, які дії є використанням комерційного найменування. Але враховуючи сутність комерційного найменування як засобу індивідуалізації, до форм використання комерційного найменування належить використання його на товарах, їх упаковці, в рекламі, проспектах, рахунках, друкованих виданнях, офіційних бланках, вивісках та іншій документації.

Примітки[ред. | ред. код]

Із останніми версіями офіційних документів можна ознайомитись на Інформаційному сервері Верховної Ради України [Архівовано 25 Листопада 2020 у Wayback Machine.]

  1. Див. пункт 1 статті 489 Цивільного кодексу України
  2. Див. пункт 4 статті 489 Цивільного кодексу України
  3. Див. пункт 2 статті 489 Цивільного кодексу України

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]