Копистянська Нонна Хомівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Копистянська Нонна Хомівна
Нонна Хомівна Копистянська.jpg
Народилася 18 квітня 1924(1924-04-18)
Здолбунів
Померла 7 квітня 2013(2013-04-07) (88 років)
Діяльність філолог
Alma mater ЛНУ
Сфера інтересів Український літературознавець, філолог, історик та теоретик літератури.
Заклад ЛНУ
Посада професор кафедри світової літератури
Науковий ступінь професор

Копистянська Нонна Хомівна (18.04.1924 р., м. Здолбунів Рівненської області — 07.04.2013, м. Львів) — український літературознавець, філолог, історик та теоретик літератури.

Біографія[ред. | ред. код]

1951 р. закінчила філологічний факультет ЛНУ, спеціальність «Чеська мова та література».

1951—1954 рр. — аспірантка Інституту суспільних наук АН УРСР за спеціальністю «Чеська література».

1955 р. — захистила кандидатську дисертацію «Закарпатська Україна у творчості Івана Ольбрахта».

1983 р. — захистила докторську дисертацію «Жанрові модифікації в чеській літературі періоду становлення соціалістичного реалізму».

З 1955 р. — асистент, з 1961 р. — доцент, з 1984 р. — професор кафедри світової літератури Львівського національного університету ім. І. Франка, читала курси світової літератури XIX—XX ст. Неодноразово запрошувалася для читання лекцій в університети інших країн (Москва (Росія), Берн (Швейцарія), Прешов (Словаччина), Брно (Чехія), Велико-Тирново (Болгарія)).

Керівник кандидатських дисертацій, рецензент багатьох наукових робіт, опонент кандидатських і докторських дисертацій.

З 1997 р. — організатор і керівник Міжнародного науково-методологічного об'єднання-семінару «Проблеми художнього часу, простору, ритму».

Наукові зацікавлення: історія світової літератури ХІХ-ХХ ст., зокрема, чеська література в широкому европейскому контексті та історико-теоретико-порівняльному аспекті. Теорія літератури — генологічні проблеми: поняття «жанр», «жанрова система», вивчення літературних явищ у системно-жанрово-стильовому плані, виникнення жанрових модифікацій, зокрема, баладної прози, взаємодія жанрів, літературних родів, видів мистецтва, різних національних літератур, формування жанрових систем. У поетиці — вивчення художнього часу, простору, ритму як теоретичної і структурно-методологічної проблеми, укладання хронотопних схем і таблиць для інтерпретації творів та напрямів.

Посилання[ред. | ред. код]