Корда Михайло Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Михайло Михайлович Корда
Михайло Корда (травень 2015)
Михайло Корда (травень 2015)
Народився 13 лютого 1965(1965-02-13) (55 років)
с. Верин, Миколаївський район, Львівська область, Україна
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність лікар
Alma mater Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського
Сфера інтересів медицина
Заклад Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського
Посада ректор
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор медичних наук
Відомий завдяки: вчений у галузі біохімії
Нагороди Заслужений діяч науки і техніки України
Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого III ступеня

CMNS: Корда Михайло Михайлович на Вікісховищі

Михайло Михайлович Корда (нар. 13 лютого 1965, с. Верин Миколаївського району Львівської області, Україна) — український вчений у галузі медичної біохімії. Доктор медичних наук (1998), професор (2001). Ректор Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського (від січня 2015)[1]. Заслужений діяч науки і техніки України (2017).

Життєпис[ред. | ред. код]

Галерея
Ректор Михайло Корда і президент Університету імені Гранта МакЮена Девід Аткінсон (у центрі)
Міністр охорони здоров'я України у 2007–2010 роках Василь Князевич і ректор ТДМУ Михайло Корда на виїзній колегії МОЗ України
Професор Михайло Корда та член-кореспондент НАМН України Іван Сміян
Михайло Корда вручає диплом Іванні Чобанюк
Михайло Корда вручає диплом почесного професора ТДМУ Альфреду Овоцу
Професори Іван Кліщ та Михайло Корда на конференції трудового колективу університету
Михайло Корда, проректор ТДМУ Степан Запорожан, головний лікар Тернопільського обласного онкодиспансеру Леонід Шкробот і в. о. директора Національного інституту раку Олена Колесник на науково-практичній конференції «Невідкладна абдомінальна хірургія в онкохворих»

Михайло Корда народився 13 лютого 1965 року в с. Верин Миколаївського району на Львівщині. Зростав зі старшими сестрою Надією та братом Ярославом.

Освіта[ред. | ред. код]

У 1982 році із золотою медаллю закінчив Розвадівську середню школу. Цього ж року вступив до Тернопільського державного медичного інституту (нині університет) на спеціальність «Лікувальна справа». У виші був старостою групи, учасником наукових студентських гуртків з фізики, біохімії, хірургії. Закінчивши навчання в 1988 році, отримав диплом з відзнакою і кваліфікацію лікаря-лікувальника.

Робота[ред. | ред. код]

Галерея
Михайло Корда на урочистому відкритті XI Літніх міжнародних студентських шкіл у НОК «Червона калина», 16 липня 2016
Михайло Корда на урочистому відкритті XI Літніх міжнародних студентських шкіл у НОК «Червона калина», 16 липня 2016

Від грудня 1988 року наукова, педагогічна й організаторська діяльність Михайла Корди пов'язана з Тернопільським державним медичним університетом — на кафедрі медичної біохімії він пройшов шлях від аспіранта до професора і завідувача кафедри, яку очолив у 2002 році. У 2003—2004 роках працював науковим співробітником, у 2004—2007 — запрошеним професором кафедри хімії і біохімії Університету штату Огайо (США). У 2007—2014 роках знову очолював кафедру медичної біохімії та клініко-лабораторної діагностики й одночасно працював деканом факультету іноземних студентів. Як завідувач кафедри медичної біохімії професор Михайло Корда разом з педагогічним колективом створив потужну методичну та інформаційно-технологічну базу для викладачів і студентів, у тому числі для англомовних студентів. За його ініціативою і безпосередньою участю створено базу віртуальних навчальних і контролюючих програм для практичних занять з біохімії, які зареєстровані як авторські свідоцтва.

У січні 2015 року Михайло Корда обраний ректором Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського. Під його керівництвом університет утримує лідерські позиції серед вишів України. За результати галузевого моніторингу вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти МОЗ України за основними показниками діяльності у 2015 році університет посів перше місце, у 2016 — перше місце серед вищих медичних навчальних закладів України в рейтингу міжнародного освітнього порталу «4 International Colleges & Universities»[2]. У березні цього ж року університет став членом Європейської асоціації університетів, яка об'єднує понад 850 навчальних закладів з 47 країн. У 2015 р. університет обрано одним з десяти українських вищих навчальних закладів, які беруть участь у Проекті сприяння доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project — SAIUP), який реалізовується Американськими радами з міжнародної освіти у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та за підтримки Посольства США. У 2017 році університет отримав сертифікат і гравертон міжнародного стандарту ISO 9001:2015 (управління якістю) за здійснення освітньої та наукової діяльності відповідно до вимог міжнародних стандартів.[3] Започатковано співпрацю з рядом закордонних університетів, зокрема, з Державним університетом Мюррея[en] (США), Університетом імені Грента МакЮена[en] (Канада), Саскачеванською політехнікою (Канада), Університетом Реджайни (Канада), Університетом Акону (Німеччина), Тбіліським державним медичним університетом (Грузія), Інститутом сільської медицини в Любліні[pl] (Польща), Поморською академією в Слупську (Польща) та іншими. Укладено договори про отримання подвійних дипломів з Вищою школою безпеки та Державною вищою школою імені Івана Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща)[4][5][6]. Розпочато ряд міжнародних наукових проектів з європейськими університетами.[7] Отримано ряд міжнародних наукових грантів.[1][2]

Сім'я[ред. | ред. код]

Дружина Інна Володимирівна — кандидат медичних наук, доцент кафедри акушерства і гінекології № 2 факультету іноземних студентів[8]. Син Михайло — студент 1 курсу ТДМУ.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Сфера наукових інтересів: біохімія вільних радикалів; гепатотоксикологія; роль оксиду азоту в патології серцево-судинної системи; ендотеліальні механізми дисфункції при ожирінні, гіпертонії та атеросклерозі; нанотоксикологія, застосування наноматеріалів у медицині і фармації, епідеміологія, патогенез, лікування бореліозу.

Автор та співавтор більше 350 наукових публікацій, навчально-методичних посібників, національних підручників, 5 монографій, 32 патентів[9], підготував 1 доктора і 8 кандидатів наук, під його керівництвом виконуються ще 8 дисертацій.

Неодноразово брав участь у міжнародних конференціях як запрошений доповідач, зокрема, в США, Японії, Кореї, Німеччині, Польщі. За його ініціативою проводяться всеукраїнські науково-практичні конференції, присвячені сучасним проблемам медичної біохімії.

Голова спеціалізованої вченої ради Д 58.601.01[10], член спеціалізованої вченої ради К 58.601.04[11].

Член редакційних колегій низки закордонних і вітчизняних наукових журналів, зокрема, відповідальний редактор журналів «Social, Health and Communication Studies Journal» та «International Journal of Medicine and Medical Research», заступник головного редактора науково-практичних журналів «Медична освіта» та «Медична та клінічна хімія», науковий консультант журналу «Фармацевтичний часопис» та інших.

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Голова обласної ради привітав доктора медичних наук, професора Михайла Корду із обранням на посаду ректора Тернопільського медичного університету імені I. Я. Горбачeвського Архівовано 26 грудень 2015 у Wayback Machine. // Тернопільська обласна рада. — 2015. — 30 січня.
 2. Top Universities in Ukraine.
 3. ТДМУ отримав сертифікат міжнародного стандарту ISO // Сайт ТДМУ. — 2017. — 29 травня.
 4. Студенти ТДМУ отримуватимуть подвійні дипломи // Сайт ТДМУ.
 5. Подвійні дипломи – подвійні можливості! // Сайт ТДМУ.
 6. Навчання у Вищій школі безпеки у Познані // Сайт ТДМУ.
 7. Відділ міжнародних зв'язків // Сайт ТДМУ.
 8. Корда Інна Володимирівна Архівовано 15 вересень 2016 у Wayback Machine. // Кафедра акушерства та гінекології № 2 ТДМУ.
 9. Наукові публікації проф. Корди М.М. Архів оригіналу за 18 лютий 2017. Процитовано 17 лютий 2017. 
 10. Склад спеціалізованої вченої ради Д 58.601.01 // Сайт ТДМУ.
 11. Склад спеціалізованої вченої ради К 58.601.04 // Сайт ТДМУ.
 12. Ректор ТДМУ отримав золоту відзнаку Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща) // Сайт ТДМУ. — 2016. — Жовтень.
 13. Ректор ТДМУ отримав золоту відзнаку вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ у Білій Підлясці (Польща) / Медична академія. — 2016. — № 20 (26 жовт.). — С. 1.
 14. Указ Президента України від 21 січня 2017 року № 10/2017 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України»
 15. Ректора ТДМУ відзначено «Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого» ІІІ-го ступеня // Сайт ТДМУ. — 2017. — 27 листопада.
 16. ТДМУ відзначив своє 60-річчя // Сайт ТДМУ. — 2017. — 29 травня.
 17. Ректору ТДМУ присвоєно звання почесного професора Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща) // Сайт ТДМУ. — 2018. — 30 жовт.
 18. Наказ № 44-к від 25 травня 2017 «Про нагородження відзнакою „Знак пошани Національної академії медичних наук України“» (№ 27).
 19. ТДМУ отримав високу нагороду від Національної медичної академії наук України // Сайт ТДМУ. — 2017. — 29 травня.
 20. № 1000 від 15 травня 2017.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Нового ректора Михайла Корду представили в ТДМУ на сайті YouTube // Телекомпанія TV-4. — 2015. — 27 лютого.
Nuvola apps kaboodle.svg Вітальне слово ректора ТДМУ Михайла Корди на святкуванні 60-річчя університету на сайті YouTube // Jasmine-press TDMU. — 2017. — 28 травня.