Корнюшин Вадим Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вадим Васильович Корнюшин
Народився 8 липня 1937(1937-07-08) (85 років)
Країна Україна Україна
Діяльність зоолог
Alma mater Київський ветеринарний інститут
Галузь зоологія, паразитологія
Заклад Інститут зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України
Звання професор
Ступінь доктор біологічних наук
Науковий керівник О. П. Маркевич, Л. О. Смогоржевська
Відомі учні Р. В. Саламатін, О. Б. Гребень, О. С. Кудлай
Діти О. В. Корнюшин
Нагороди Заслужений діяч науки і техніки України
Систематик живої природи
Band 1x200px.png
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Kornyushin».

Вадим Васильович Корнюшин (8 липня 1937(19370708), Київ) — український зоолог, паразитолог, фахівець з цестод, професор (2003), доктор біологічних наук (1992), заслужений діяч науки і техніки України (2012). Віце-президент Українського наукового товариства паразитологів. Лауреат премії імені І. І. Шмальгаузена НАН України (1995). Автор понад 200 публікацій, зокрема монографії в серії «Фауна України». Описав більше 30 нових для науки видів і надвидових таксонів гельмінтів.

Батько відомого українського зоолога Олексія Вадимовича Корнюшина.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у Києві і до війни жив на вулиці Пушкінській. Крім нього у родині було ще восьмеро дітей. Батько помер під час війни у 1943 році, а невдовзі після війни померла мати. На той час В. В. Корнюшину було 11 років, його взяв до себе у Львів старший брат, який працював доцентом у Львівському політехнічному інституті. У 1951 році вступив до ветеринарно-зоотехнічного технікуму у Львові, після закінчення якого повернувся у Київ та 1955 року поступає в Київський ветеринарний інститут (зараз Ветеринарний факультет Національного університету біоресурсів і природокористування України). 1961 року прийшов в Інститут зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України, де спочатку працював лаборантом, а протягом 19621965 навчався в аспірантурі. Під керівництвом академіка О. П. Маркевича та Л. О. Смогоржевської у 1967 році захистив кандидатську дисертацію «Цестоди водоплавних і болотних птахів північно-західного Причорномор'я». Після цього продовжив працювати у відділі паразитології Інституту зоології молодшим науковим співробітником, а згодом старшим і провідним науковим співробітником. Докторську дисертацію на тему «Цестоди птахів півдня Східної Європи (систематика, структура та особливості формування фауни, хорологія, екологія)» захистив у 1992 році. З 1999 по 2015 очолював відділ паразитології.

Деякі описані таксони[ред. | ред. код]

Види[ред. | ред. код]

Роди[ред. | ред. код]

Посилання та джерела[ред. | ред. код]