Корпус бронеавтомобілів з клиновидним днищем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Клиновидне днище корпуса Marine Personnel Carrier (виділено зеленим).

Корпус бронеавтомобілів з клиновидним днищем або V-подібною нижньою частиною (англ. V-hull) — конструктивне рішення бронювання для бронеавтомобілів, бронетранспортерів (БТР) та бойових машин піхоти (БМП). Практичне застосування розпочалось в 1970-ті роки під час війни в південній Родезії[1] з використанням родезійських розвідувальних автомобілів Leopard[en][2], БМП Ратель та Buffel[en][3].

Конструкція[ред. | ред. код]

Корпус бронеавтомобілів з клиновидним днищем призначений для півдищення протимінної стійкості, і, відповідно, живучості машини на полі бою шляхом відхилення в боковому напрямі фугасної дії (імпульса тиску продуктів вибуху) протитанкової міни або саморобного вибухового пристрою[4][5]. Нахилена під деяким кутом броня забезпечує додатковий захист від куль шляхом збільшення товщини броні, який має подолати куля, або підвищенням ймовірності відбиття кулі.

Таке рішення, окрім перерозподілу енергії вибуху, забезпечує збільшення кліренсу та висоти днища (підлоги бойового та десантного модулів). Окрім надання днищу бронекорпуса раціональних кутів нахилу, необхідною умовою протимінної стійкості є підсилення самого днища за рахунок збільшення товщини бронелиста, або ж конструктивним шляхом, наприклад, використанням W-подібної форми корпуса та днища (англ. Double V-Hull)[6], як це реалізовано в новій модифікації БТР «Страйкер» DVH[7][8][9]

Корпус з клиновидним днищем може бути виконаний по схемі монокок, або ж встановлюватись як додаткове бронювання на автомобільне шасі. В деяких моделях, наприклад Cougar H, монокок встановлений над підвіскою, приносячи її в жертву заради захисту екіпажу.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Echos of an African War Archive. Процитовано 2008-07-18. 
  2. Leopard - Land Mine Resisting Vehicle. Архів оригіналу за 2013-07-24. Процитовано 2008-07-18. 
  3. http://www.machinedesign.com/ASP/strArticleID/59438/strSite/MDSite/viewSelectedArticle.asp
  4. Force Protection, Inc. — In the News
  5. Wood, David (2007-02-15). Marines to trade in vulnerable Humvees. The Seattle Times. 
  6. Lee, Richard. «W-Shaped Hull Patent Application Publication»
  7. Brannen, Kate. «U.S. Army 'Moving Rapidly' To Add V-Hull to Strykers». Defense News, 3 March 2010.
  8. Rutherford, Emelie. «Army Weighing Quick Fielding of V-Hull Kits For IED-Prone Strykers». Defense Daily, 4 March 2010. subscription article.
  9. «U.S. Army pushes Stryker modification». UPI, 11 March 2010.

Див. також[ред. | ред. код]

Приклади машин з клиновидним днищем: