Коханка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маркіза де Помпадур, одна з найвідоміших коханок

Коха́нка — жінка, що перебуває з чоловіком у статевих зв'язках. У минулому коханкою називали закохану жінку. У побутовому розумінні, звичайно, вживається як жінка, що перебуває з чоловіком в статевому зв'язку, але не є його дружиною (жінка, з якою чоловік зраджує своїй дружині) Хоча, коханка — це одна з іпостасей жінки, одне з її проявів. Наприклад, жінка може проявляти себе як подруга, мати, коханка і т. д. У цьому випадку, коханка — одна з іпостасей жінки, в той час, як дружина — це статус.

Ставлення до коханок[ред. | ред. код]

Ставлення до коханок протягом світової історії часом кардинально змінювалось. Співжиття з коханкою при наявності законної дружини вважалося перелюбством, і часто каралося покаранням, як для коханця, так і для коханки. Наприклад, за церковним статутом Ярослава Мудрого за перелюб виплачувалася віра (штраф).

Відкрите співжиття з коханками без укладання шлюбу часом не викликало громадського осуду, наприклад, у Стародавньому Римі існував цілий інститут такого співжиття — конкубінат.

Петро I постійно тримав при собі коханок, називаючи їх «метресами» і «метресишками», при тому, це не викликало жодних заперечень у його дружини Катерини.

Іноді відносини з коханками носять драматичний характер або призводять до кримінальних наслідків.

Найвідомішими в історії ставали, звичайно, коханки сильних світу цього, іноді їх називали також фаворитками. Одна з найвідоміших коханок в історії — куртизанка маркіза де Помпадур — була фавориткою французького короля Людовика XV. У Франції навіть вживався термін «офіційна фаворитка» (фр. maîtresse en titre).

Джерела[ред. | ред. код]