Криюче пір'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Верхня частина крила оранжевоголового дрозда (Zoothera citrina cyanotus)

Криюче пір'я — пір'я птахів, що, як пропонує назва, вкриває махове пір'я. Криюче пір'я допомагає згладити поверхню та, зокрема, забезпечити гладку течію повітря при польоті.

Нижня частина крил оранжевоголового дрозда

Криюче пір'я крил[ред. | ред. код]

Криюче пір'я верхньої частини крил поділяється на дві групи: внутрішнє, що перекриває махове другого порядку, відоме як криюче другого порядку, та зовнішнє, що перекриває махове першого порядку, відоме як криюче першого порядку. Кожна група складається з кількох рядів. Найдовше крайнє відоме як велике криюче, а наступних рядів — як середнє і мале криюче. Нижня частина крил має такі ж групи криючого пір'я, що називається нижнім для розрізнення. Крім того, на передньому краю крила існує група пір'я, відома як маргінальне криюче. Всі ці групи пір'я перекриваються, формуючи гладку поверхню.

Криюче пір'я хвоста[ред. | ред. код]

Криюче пір'я хвоста вкриває основу хвоста зверху і знизу. Інколи це пір'я більш спеціалізоване, так хвіст павичів є видозміненим криючим пір'ям верхньої частини хвоста.

Література і ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

  • Mullarney, Killian; Svensson, Lars; Zetterstrom, Dan; Grant, Peter (1999). Collins Bird Guide. London: HarperCollins. ISBN 0-00-219728-6.