Покривне пір'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Верхня частина крила оранжевоголового дрозда (Zoothera citrina cyanotus)

Покривне пір'я — пір'я птахів, що, як пропонує назва, вкриває махове пір'я. Покривне пір'я допомагає згладити поверхню та, зокрема, забезпечити гладку течію повітря при польоті.

Нижня частина крил оранжевоголового дрозда

Покривне пір'я крил[ред. | ред. код]

Покривне пір'я верхньої частини крил поділяється на дві групи: внутрішнє, що перекриває махове другого порядку, відоме як покривне другого порядку, та зовнішнє, що перекриває махове першого порядку, відоме як покривне першого порядку. Кожна група складається з кількох рядів. Найдовше крайнє відоме як велике покривне, а наступних рядів — як середнє і мале покривне. Нижня частина крил має такі ж групи покривного пір'я, що називається нижнім для розрізнення. Крім того, на передньому краю крила існує група пір'я, відома як маргінальне покривне. Всі ці групи пір'я перекриваються, формуючи гладку поверхню.

Покривне пір'я хвоста[ред. | ред. код]

Покривне пір'я хвоста вкриває основу хвоста зверху і знизу. Інколи це пір'я більш спеціалізоване, так хвіст павичів є видозміненим покривним пір'ям верхньої частини хвоста.

Література і ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

  • Mullarney, Killian; Svensson, Lars; Zetterstrom, Dan; Grant, Peter (1999). Collins Bird Guide. London: HarperCollins. ISBN 0-00-219728-6.