Кінопроектор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Projecteur cinématographique 35mm.jpg

Кінопрое́ктор, кінопроекці́йний апара́т (від кіно ... і лат. projicio - кидаю вперед) - апарат, призначений для проектування кінофільмів на екран.

Пристрій і принцип дії[ред.ред. код]

Кінопроектор «Украина-4»

Кінопроектор транспортує кінострічку з подачі бобіни на приймаючу, забезпечуючи уривчастий рух її в фільмовому каналі і рівномірне, за допомогою маховика на валу гладкого барабана - в звукочитаючій системі. При цьому освітлювально-проекційна система здійснює проекцію зображення що знаходиться в кадровому вікні кадру на екран і перекриття світлового потоку обтюратором на час переміщення кіноплівки.

Стрічкопротягувальний тракт[ред.ред. код]

Освітлювально-проекційна система[ред.ред. код]

Схема проекції

Як джерело світла в кінопроекторах використовуються лампи розжарювання - для кінозалів невеликої місткості (в основному використовуються на пересувних кіноустановки, наприклад КН-20 і т. д.), і газорозрядні лампи. Для стаціонарних проекторів використовуються в кінозалах великої місткості і кінотеатрах зазвичай використовуються ксенонові лампи надвисокого (близько 25 атм) тиску. Замість ламп розжарювання знаходять застосування розрядній лампі на парах металів. До розповсюдження ксенонових ламп в професійних проекторах використовувалася вугільна дуга інтенсивного горіння - вид розрядного джерела світла, при якому розряд відбувається просто у повітрі між двома вугільними електродами. При цьому відбувається досить швидке обгорання електродів і кінопроектор повинен був містити механічний пристрій, що регулює відстань між електродами під час роботи.

Звукочитаюча система[ред.ред. код]

З прямим або зворотним читанням фотографічної фонограми або з блоком магнітних головок, для читання магнітних фонограм, наприклад кінопроектор КП-30.

Система управління[ред.ред. код]

Цифровий кінопроектор[ред.ред. код]

Останнім часом для кінодемонстрації все частіше використовуються цифрові кінопроектори. Цифровий кінопроектор по суті являє собою відеопроектор високої потужності (до 7 кВт) і високого дозволу (1920 × 1080 і вище).

Стандарти кінопоказу та кінопрокату[ред.ред. код]

Кадр[ред.ред. код]

Докладніше: Кадр

Часть фильма[ред.ред. код]

Докладніше: Частина фільму

Див. також[ред.ред. код]


Кінематограф Це незавершена стаття про кінематограф.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.