Ларі Уолл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ларі Уолл
Larry Wall
Larry Wall and Olga Kowalska on YAPC 2013 Kyiv.jpg
Ларі Уолл разом із Ольгою Ковальською(ІТ рекрутер) на YAPC 2013 у Києві
Народився 27 вересня 1954(1954-09-27) (61 рік)
Лос-Анджелес, Каліфорнія, США
Громадянство США
Національність Американець
Діяльність Програміст, письменник
Відомий Perl
Alma mater Тихоокеанський Університет Сіетлу (Seattle Pacific University), Університет Каліфорнії (Берклі)
Конфесія Християнин
Дружина Ґлорія Уолл
Діти 4
Сторінка в інтернеті [www.wall.org/~larry/ Офіційна сторінка]

Ларі Уолл (англ. Larry Wall; 27 вересня 1954, Лос-Анджелес, Каліфорнія, США) — програміст і письменник, створив мову програмування Perl.

Життєпис[ред.ред. код]

Ларі Уолл народився 27 вересня 1954 року в Лос-Анджелесі в сім'ї протестантських пасторів та виріс в невеличкому містечку Бремертоні, що в штаті Вашингтон. В дитинстві мріяв стати християнським служителем. Під час навчання, протягом трьох років Ларі працював у комп'ютерному центрі університету.

Після завершення навчання в університеті, Ларі із жінкою (Ґлорія Борн) працювали перекладачами Біблії, після чого обидвоє поступили в аспірантуру Каліфорнійського університету в Берклі, де вивчали мовознавство. Вони мали на думці віднайти якусь неписемну мову, наприклад в Африці, та придумати для неї писемність. Але через причини пов'язані зі здоров'ям їм довелося відмовитись від свого наміру та залишитись у Сполучених Штатах. Натомість Ларі розпочав роботу у Лабораторії реактивного руху НАСА. У вільний час розробляв програми під UNIX. Саме у цей час, 1984 року, він створив застосунок rn (newsreader). А в 1987 з'явилась мова програмування Perl. З 1995 до 2002 Ларі Уолл працював у компанії O'Reilly & Associates, видавця його книг. У 2004 році Ларі Уолл зайняв посаду старшого наукового співробітника, а фактично «головного програміста» в NetLabs. Зараз Ларі продовжує розвивати мову Perl під патронатом O’Reilly і живе разом зі своєю жінкою-письменницею та чотирма дітьми у містечку Маунтін-В'ю що в Каліфорнії.

Автор Perl ніколи не ставив за ціль одержання прибутку. Навпаки, він уніс суттєвий вклад в розвиток культури вільного поширення програм разом з їх сирцевим кодом як інструмент в роботі програмістів. Нову мову програмування Уолл розробляв для того, щоб вирішувати ті проблеми програмістів, з якими він і сам стикався впродовж свого робочого дня. Коли перша версія мови побачила світ, Ларі забезпечив відкритий доступ до сирцевого коду самої програми. Нині будь-хто може безкоштовно завантажити і користуватися Perl незалежно від того, чи розроблятиме він домашню сторінку, чи багатомільйонний інтернет-проект. Завдяки мові Perl стартували такі проекти як Yahoo, Amazon та мільйони інших сайтів.

Освіта[ред.ред. код]

Ларі одержав ступінь бакалавра за спеціальністю Лінгвістика в Тихоокеанському Університеті Сіетлу (Seattle Pacific University) в 1976 році. У подальшому його наукова діяльність була присвячена лінгвістичним дослідженням та перекладу Біблії.

Посилання[ред.ред. код]