Левчук Павло Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Левчук Павло Миколайович
Levchuk Pavel.jpg
Народився 5 лютого 1988(1988-02-05)
Токмак, Запорізька область, СРСР
Помер 14 червня 2014(2014-06-14) (26 років)
Міжнародний аеропорт «Луганськ», Луганська область, Україна
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Alma mater Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
Галузь наукових інтересів політологія
Заклад Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
Вчене звання кандидат політичних наук
Нагороди
Орден «За мужність» ІІІ ступеня

Левчук Павло Миколайович (нар. 5 лютого 1988, Токмак — пом. 14 червня 2014, Міжнародний аеропорт «Луганськ») — український політолог, викладач кафедри політології Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, учасник антитерористичної операції на Сході України 2014 р.

Біографія[ред.ред. код]

Павло Миколайович Левчук народився у 1988 р. у місті Токмак Запорізької області. У 2005 р. закінчив місцеву ЗОШ № 5 і вступив до Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара (спеціальність Політологія). Під час навчання брав участь у конференціях та наукових семінарах в Україні та за кордоном. У 2010 р. закінчив магістратуру з відзнакою та вступив до аспірантури. У 2013 р. закінчив аспірантуру і завершив написання кандидатської дисертації. На початку 2014 р. вступив до лав Збройних Сил України, брав участь у антитерористичній операції на Сході України у складі 25-ї окремої Дніпропетровської бригади Високомобільних десантних військ Сухопутних військ. 5 червня 2014 р. захистив дисертацію і наступного дня повернувся до лав Збройних сил. 14 червня того ж року загинув у збитому проросійськими терористами літаку Іл-76.

Науковий доробок[ред.ред. код]

Павло Левчук займався переважно проблематикою політичних процесів на місцевому рівні. Кандидатська дисертація вченого за спеціальністю 23.00.02 була присвячена коаліціям зростання як чиннику модифікації міського політичного простору. Наукові праці Павла Левчука були опубліковані у провідних фахових журналах України та Російської Федерації. Науковим керівником Павла Левчука був Третяк Олексій Анатолійович.

Спогади[ред.ред. код]

Після трагічної загибелі Павла Левчука ректор ДНУ Микола Поляков заявив:[1]

« "Сумно, коли країна і університет втрачають молодь. Помер обдарований молодий науковець, талановитий викладач, справжній патріот своєї країни. Зараз ми збираємо усі необхідні матеріали, щоб передати їх до Міністерства освіти і науки. Процедура отримання Павлом наукового ступеня повинна бути завершена".  »

Викладач, а згодом колега Павла Левчука, доцент Віктор Пащенко характеризує загиблого як справжнього патріота:[2]

« "Лише зараз ми розуміємо, якої втрати зазнали. У Павла ніколи не було позерства, самореклами. Він ніколи не говорив високих слів про любов до України, але був справжнім патріотом. Він відчував відповідальність за свою країну, за Україну. Павло гостро переживав події Євромайдану. «Якщо Майдан не переможе, це означатиме, що української політичної нації не існує», - говорив він. За три місяці до захисту Павло пішов добровольцем до лав Збройних Сил".  »

Примітки[ред.ред. код]

Джерело[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]