Леонардо Лоредан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Леонардо Лоредан
італ. Leonardo Loredan'
Giovanni Bellini, portrait of Doge Leonardo Loredan.jpg
Леонардо Лоредан, портрет кисті Джованні Белліні, (Лондон, Національна галерея)
75-й дож
Початок правління: 1501 рік
Кінець правління: 1521 рік
Попередник: Аґостіно Барбаріґо
Наступник: Антоніо Ґрімані
Дата народження: 16 листопада 1436(1436-11-16)
Місце народження: Венеція
Дата смерті: 21 червня 1521(1521-06-21) (84 роки)
Місце смерті: Венеція

Біографія[ред.ред. код]

Був дожем Венеціанської республіки за часів Війни Камбрейскої Ліги (15081516). Під час його правління скориставшись смертю папи Олександра VI в 1503 році, Венеція окуповує кілька територій у північній частині Папської області. Від фактичного наступника Олександра IV - папи Юлія II — венеціанці очікували, що конфіскація папської території буде прийнята мовчазно, так як новий папа симпатизував Венеції і носив прізвисько «Венеціанець».

Замість цього, новий папа в союзі з Францією, Священною Римською імперією і декількома іншими християнськими державами утворив Камбрейську лігу і спробував відновити Папську область в колишніх межах. Після поразки Венеції в битві при Аньяделло союзники Папы захопили Падую і опинилися в безпосередній близькості від Венеції. У цій ситуації дож Леонардо Лоредано об'єднав населення, закликавши до загальної мобілізації. Падуя була відбита назад. Після цього Венеція уклала мир, і зайняла сторону Папи, у новоствореній Священній лізі, в його новій війні проти Франції. Уміло діючи в цій війні, Венеція змогла розширити свою територію.

Лоредано зумів винести на своїх плечах всю труднощі нерівної боротьби з Камбрейской лігою і гіркоту військового та політичної поразки республіки. Марино Санудо у своїх «Щоденниках» говорить про достоїнства Лоредано в самих захоплених виразах, відзначаючи його шляхетне походження і називаючи людиною справедливим і людяним (homo guisto et humanissimo)[1].


У мистецтві[ред.ред. код]

Герб Леонардо Лоредана

Леонардо Лоредан (італ. Leonardo Loredan) — 75-й венеціанський дож. Зберігся портрет Леонардо Лоредана роботи Джованні Белліні (після 1501), який вважається одним з найкращих зразків портретної творчості цього майстра.


Примітки[ред.ред. код]

  1. Гращенков В. Н. Портрет в італійському живопису Раннього Відродження. М., 1996. С. 275.


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.