Леонардо Лоредан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Леонардо Лоредан
італ. Leonardo Loredan
Леонардо Лоредан
Леонардо Лоредан
Леонардо Лоредан, портрет пензля Джованні Белліні, (Лондон, Національна галерея)
Леонардо Лоредан
75-й дож Венеційська республіка
1501 рік — 1521 рік
Попередник: Агостіно Барбаріго
Наступник: Антоніо Грімані
 
Народження: 16 листопада 1436(1436-11-16)
Венеція, Венеційська республіка
Смерть: 21 червня 1521(1521-06-21) (84 роки)
Венеція, Венеційська республіка
Поховання: Собор Санті-Джованні е Паоло
Країна: Венеційська республіка
Рід: Loredand

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Леонардо Лоредан (італ. Leonardo Loredan) — 75-й венеційський дож.

Біографія[ред. | ред. код]

Був дожем Венеційської республіки за часів Війни Камбрейскої Ліги (15081516). Під час його правління, скориставшись смертю папи Олександра VI в 1503 році, Венеція окуповує кілька територій у північній частині Папської області. Від фактичного наступника Олександра IV — папи Юлія II — венеційці очікували, що конфіскація папської території буде прийнята мовчазно, бо новий папа симпатизував Венеції і носив прізвисько «Венецієць».

Натомість, новий папа в союзі з Францією, Священною Римською імперією і декількома іншими християнськими державами утворив Камбрейську лігу і спробував відновити Папську область в колишніх межах. Після поразки Венеції в битві при Аньяделло союзники Папи захопили Падую і опинилися в безпосередній близькості від Венеції. У цій ситуації дож Леонардо Лоредан об'єднав населення, закликавши до загальної мобілізації. Падуя була відбита назад. Після цього Венеція уклала мир і зайняла сторону Папи у новоствореній Священній лізі, в його новій війні проти Франції. Уміло діючи в цій війні, Венеція змогла розширити свою територію.

Лоредан зумів винести на своїх плечах всю труднощі нерівної боротьби з Камбрейскою лігою і гіркоту військового та політичної поразки республіки. Марино Санудо у своїх «Щоденниках» говорить про чесноти, а Лоредана у найзахопливіших виразах, відзначаючи його шляхетне походження і називаючи людиною справедливою і людяною (homo guisto et humanissimo)[1].

У мистецтві[ред. | ред. код]

Зберігся портрет Леонардо Лоредана роботи Джованні Белліні (після 1501), який вважається одним з найкращих зразків портретної творчості цього майстра.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Гращенков В. Н. Портрет в італійському живопису Раннього Відродження. М., 1996. С. 275.


Попередник: Венеційський дож
1501-1521
Наступник:
Агостіно Барбаріго
Антоніо Грімані