Летюче авто

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Moller Skycar M400.jpg

Летючий автомобіль — тип особистого літального апарату, який забезпечує перевезення «від дверей до дверей» як наземний та повітряний транспорт.

З початку XX-го століття було збудовано декілька летючих автомобілів, але жоден з них не був доведений до стадії промислового виробництва.

Летючі автомобілі присутні в багатьох фентезі та науково-фантастичних творах, принцип їх дії, як правило, не деталізується.

Конструктивні рішення[ред.ред. код]

Конструктори летючих автомобілів зосереджені над розробкою двох основних напрямків конструктивних рішень летючих авто: подібні до літаків з розкладними крилами; та подібні до квадрокоптерів.

Проекти[ред.ред. код]

В жовтні 2013 перший вдалий політ здійснила машина «Aeromobil version 2.5» словацького дизайнера і інженера Стефана Клейна, яку він розробляв протягом 20 років. Прототип має крила, що складаються, та гвинт в хвостовій частині[1].

На початку 2017 року ізраїльська інженерна компанія Urban Aeronautics представила безпілотний пасажирський автомобіль «Cormorant» («Пелікан»). Планується розпочати його серійне виробництво з 2020 року. Прототип має довжину 6 м, вагу 1,5 т. Замовником виступає Армія оборони Ізраїлю[2].

На початку цього ж року двомісний летючий автомобіль-автожир PAL-V Liberty зі складними гвинтами надійшов у продаж в Нідерландах. Початкова вартість 0,5 млн євро. Серійне виробництво планується з кінця 2018 року[3].

Летючий автомобіль у мистецтві[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]