Міжзоряний політ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжзоряний політ. Міжзоряний прямоточний двигун Бассарда.

Міжзоряний політ — подорож між зірками за допомогою міжзоряних космічних зондів або пілотованих космічних апаратів. Найчастіше під міжзоряним польотом розуміють пілотований політ, іноді з можливою колонізацією позасонячних планет.

Польоти на зорельотах займають значне місце в науковій фантастиці.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Відстань до найближчої зірки (Проксими Центавра) становить близько 4,243 світлових років, тобто приблизно в 268 тисяч разів більше відстані від Землі до Сонця.

Чотири автоматичні космічні зонди — Піонер-10, Піонер 11, Вояджер-1, Вояджер-2 — досягли третьої космічної швидкості і покинули Сонячну систему; тепер з їх допомогою вивчають міжзоряний простір.

Апаратів, прямим призначенням яких був би політ до найближчих зірок, на початок XXI століття не існує, проте в 2011 році DARPA спільно з НАСА оголосили про початок проекту «Через 100 років до зірок», метою якого є здійснення пілотованого польоту до інших зоряних систем[1][2]. За словами Поля Єременко, координатора проекту в DARPA, метою даного проекту є не спорудження космічного апарату, а стимулювання декількох поколінь вчених на дослідження в різних дисциплінах і створення проривних технологій. За словами директора Дослідницького центру Еймса (НАСА) Симона П. Вордена проект двигуна для польотів у дальній космос може бути розроблено протягом 15-20 років[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Пентагон нацелился на звезды [Архівовано 29 листопада 2014 у Wayback Machine.] / Gazeta.ru, 24 июня 2011.
  2. DARPA Encourages Individuals and Organizations to Look to the Stars; Issues Call for Papers for 100 Year Starship Study Public Symposium [Архівовано 29 листопада 2014 у Wayback Machine.] / Сайт DARPA, 15 июня 2011 (англ.)
  3. Ирина Шлионская, Політ все ж відбудеться? [Архівовано 29 листопада 2014 у Wayback Machine.] // Правда.ру, 02.07.2011.

Посилання[ред. | ред. код]