Листоноша (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Листоноша» (англ. The Postman) — науково-фантастичний роман американського письменника Дейвіда Бріна, виданий в 1985 році. У 1986 році роман був удостоєний премії « Локус». Книга неодноразово перевидавалася англійською.

1997 був екранізований Кевіном Костнером, екранізація була достатньо вдалою, проте в прокаті великого успіху не мала.

Сюжет[ред. | ред. код]

У романі описується постапокаліптична Земля — ​​за 16 років до початку роману відбулася війна з застосуванням ядерної зброї. Головний герой роману, Гордон Кранц, який називає себе Листоношею, стає лідером, навколо якого американська цивілізація починає відродження з Пост'ядерних руїн. Кранц намагається налагодити зв'язки між роз'єднаними поселеннями. Але при цьому йому доводиться боротися проти банд холністів — об'єднань пропащих головорізів, послідовників Нейтана Голна, який проповідував жорстокий феодальний елітаризм.

В основі роману лежать 2 повісті — Листоноша (1982) і Циклоп (1984), які Брін переробив в роман, який вперше був опублікований в листопаді 1985 року. Однойменна повість номінувалася на премію Г'юго-1985. Роман номінувався на всі чотири головні премії з фантастики в США, проте отримав в 1986 році тільки премію «Локус» та Меморіальну премію імені Джона Кемпбелла.

Нагороди та номінації[ред. | ред. код]

Переклади іншими мовами[ред. | ред. код]

Екранізації[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]