Очікує на перевірку

Литвиненко Святослав Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Литвиненко Святослав Іванович
Народився22 лютого 1942(1942-02-22) (82 роки)
Ромодан, Миргородський район, Полтавська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство СРСР
 Україна
Діяльністьдиригент
Alma materНаціональна музична академія України імені П. І. Чайковського
ЗакладНаціональна музична академія України імені П. І. Чайковського
Нагороди та премії

Святосла́в Іва́нович Литвине́нко (* 22 лютого 1942, Ромодан (нині Миргородського району)) — український диригент, народний артист України, професор Національної музичної академії.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Закінчив Ворошиловградське музичне училище по класу домри у О. Васильєва, Київську консерваторію — 1969, вчився по класу класу домри у Є. Блінова та Н. Комарової, оперно-симфонічного диригування — у М. Гозулова, Вадима Гнєдаша.

Працював у Сумському музичному училищі викладачем диригування, інструментовки та керівником симфонічного оркестру (1969—1970).

В 1973—1983 роках — диригент Симфонічного оркестру Українського радіо.

З 1983 по 1990 рік — головний диригент Київського театру оперети.

За 10 років роботи з Симфонічним оркестром Українського радіо здійснив близько 400 записів до фонду радіо, переважна більшість яких — твори українських композиторів: Л. Дичко, К. Домінчена, І. Карабиця, Б. Лятошинського, Г. Майбороди, Є. Станковича, І. Шамо.

Також має численні записи з провідними оперними співаками — А.Кочергою, А. Мокренком, Л. Остапенко, Г. Циполою.

У 1983—1989 роках в Київському державному театрі оперети здійснив постановку 15 музичних вистав: «Баядера» та «Принцеса цирку» І.Кальмана, «Царевич» Ференца Легара, «Севастопольський вальс» К.Лістова, «Собор Паризької богоматері» В.Ільїна, «Сорочинський ярмарок» О.Рябова.

Святослав Литвиненко в КНУКіМ, 2017

Починаючи 1996 роком очолював Академічний оркестр народної та популярної музики Українського радіо, викладає оркестрове диригування у Національній музичній академії ім. П.Чайковського.

З 2008 року працює за сумісництвом в Київському національному академічному театрі оперети.

2009 року стає диригентом-постановником масштабного проекту — оперети «Сорочинський ярмарок» за М. В. Гоголем О. Рябова із режисером-постановником Б. Струтинським та композитором Б. Кривопустом.

У 2010 році його як диригента-постановника відзначено премією «Київська пектораль» у номінації «За найкращу музичну виставу».

Як композитор створив понад 150 оркестровок — для камерних ансамблів, оркестру народних інструментів та симфонічного оркестру.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]