Локшина швидкого приготування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Локшина швидкого приготування

Локшина швидкого приготування або локшина рамьон — спеціально оброблена (наприклад, обсмажена в олії) суха локшина, для приготування якої достатньо додати гарячу воду і приправи. Продукт дешевий і простий у приготуванні, що робить його одним з найпопулярніших страв у світі.

Рамен — це також назва японської локшини китайського походження. Страва прийшла в Японію в період Мейдзі.

Історія[ред. | ред. код]

Локшина Nissin Souper Meal в чашці

Вважається, що першою локшиною швидкого приготування була китайська локшина Е-фу, що з'явилася в XVI столітті в Китаї. Існує думка, що кухар магістрату міста Янчжоу використовував сильно обсмажену локшину, яку можна було подавати гостям, просто розігріваючи з різними бульйонами.

Батьком сучасної локшини швидкого приготування вважається японець тайваньського походження Андо Момофуку, що заснував компанію Nissin Food Products Co., Ltd і організував перше в світі виробництво локшини Chikin Ramen (зі смаком курки) в 1958 році. 25 серпня 1958 року новий продукт з'явився на продуктовому ринку Японії.

Іншою важливою віхою в цій області вважається представлена ​​в 1971 році компанією Nissin локшина швидкого приготування в чашці з пінопласту «Cup Noodle». Її можна приготувати без використання посуду прямо в цій чашці. Згодом в чашку стали додавати сушені овочі, що робить страву супом.

Споживання[ред. | ред. код]

У 2009 році в світі було продано понад 92 мільярди порцій локшини швидкого приготування[1].

Споживання локшини швидкого приготування може бути економічним індикатором. У 2005 році в Таїланді став публікуватися Mama Noodles Index — який показує споживання Mama Noodles, місцевого сорту локшини швидкого приготування. Індекс був постійний в період відновлення економіки від Східноазійської економічної кризи. Люди не можуть дозволити собі дорожчі продукти, що призводить до збільшення споживання локшини.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • В опитуванні громадської думки в Японії, проведеному в 2000 році, локшину швидкого приготування назвали головним японським винаходом XX століття. Караоке поставили на друге місце, а компакт-диск — лише на п'яте[2].
  • Спочатку локшина швидкого приготування позиціонувалася як дорогий ексклюзивний продукт. Вона коштувала приблизно в 6 разів дорожче, ніж традиційні різновиди локшини соба і удон[3]. Зараз це один з найдешевших продуктів.
  • При перерахунку вартості на кілограм продукту навіть найдешевша локшина швидкого приготування істотно дорожче більшості традиційних (що вимагають більш тривалої термічної обробки) макаронних виробів вищого ґатунку.
  • Для поліпшення смаку в локшину швидкого приготування зазвичай додають глутамат натрію та інші харчові добавки.
  • У Південній Кореї локшина швидкого приготування також поширена і називається «рамен» (кор. 라면).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]