Колесникова Любов Степанівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Любов Колесникова)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Колесникова Любов Степанівна
Народилася1 липня 1951(1951-07-01) (73 роки)
Острів, Овруцький район, Житомирська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство СРСР
 Україна
Діяльністьакторка
Alma materКиївська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв
ВчителіЕдуард Митницький
ЗакладНіжинський український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського і Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка
Нагороди та премії
Заслужений артист України

Любов Степанівна Колесникова (нар. 1 липня 1951(19510701), Острів, нині Коростенський район, Житомирська область) — українська акторка, заслужена артистка України (2018)[1].

Життєпис

[ред. | ред. код]

Любов Степанівна Колесникова народилась в селі Острів на Житомирщині. З дитинства захоплювалася театром, мріяла бути акторкою, у тринадцять років зіграла свою першу роль — Анну у виставі «Сині роси» за п’єсою Миколи Зарудного в народному театрі в Овручі[2].

Після закінчення школи навчалася в Київській естрадно-цирковій студії на розмовному відділі. Її педагогами були відомі театральні діячі Едуард Митницький і Олександр Скрипниченко[3].

На театральній сцені з 1971 року. Працювала спочатку в Ніжинському драматичному театрі імені М. Коцюбинського[4], де створила низку провідних ролей класичного та сучасного репертуару: Варка у «Безталанній» та Харитина у «Наймичці» І. Карпенка-Карого, Ганна у виставі «Мати-наймичка» за мотивами поеми Т. Г. Шевченка, Оленка у «Голубих оленях» О. Коломійця та інші.

У березні 1978 року була запрошена до Чернігівського обласного музично-драматичного театру (нині Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім.Т.Г. Шевченка). За період роботи в театрі зіграла більше ста різнопланових ролей у різножанрових виставах[3]. Серед них: Юнона — «Енеїда» І. Котляревського, Анна — «101-й кілометр» О. Галіна, Шанель — «Вісім люблячих жінок» Р. Тома, Одарка — «Фараони» О. Коломійця, Коробочка — «Мертві душі» М. Булгакова за поемою М. Гоголя[5], баба Палажка — «Кайдашева сім'я» І. Нечуя-Левицького, Мавра — «У неділю рано зілля копала» за О. Кобилянською, Аграфена Семенівна — «Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка, Мамуля — «Каліка з острова Інішмаан» М. МакДонаха, Гордиля — «Циганка Аза» М.Старицького.

Багато цікавих сценічних образів створила акторка у виставах для дітей, зокрема, Отаманша — «Снігова королева» та Бабуся — «Червона шапочка» за п’єсами Є. Шварца, Морська відьма — «Сестра моя Русалонька» Л. Розумовської та інші.

У 2018 році за роль баби Соньки у виставі «Вій. Докудрама» Н. Ворожбит за мотивами повісті Миколи Гоголя Любов Колесникова одержала звання заслуженої артистки України і довічну державну стипендію. Ця вистава здобула перемогу на І Всеукраїнському театральному фестивалі «ГРА», а її режисер Андрій Бакіров одержав найвищу театральну відзнаку премію імені Леся Курбаса[2].

Саме вистава «Вій. Докудрама» була обрана для бенефісу акторки, присвяченого двом ювілейним датам — 70-річчю від дня народження та 50-річчю творчої діяльності, який відбувся 22 жовтня 2021 року на сцені Чернігівського театру[2].

2021 року Любов Колесникова була номінована на премію Національної спілки театральних діячів України «Наш Родовід»[6].

Фільмографія

[ред. | ред. код]
Рік Українська назва Оригінальна назва Роль
2020 с «Спіймати Кайдаша» Палажка Солов'їха, баба Тетяни (в титрах указана як Любов Колєснікова)

Нагороди

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Любов Колесникова стала Заслуженою артисткою України. Суспільний кореспондент. 27 березня 2018. Архів оригіналу за 1 березня 2022. Процитовано 15 травня 2022.
  2. а б в Велика, Ангеліна (24 квітня 2022). Любов Колесникова: «Доля не надто жалує мене і, може, тому з мене вийшла добра акторка». КіноТеатр. Процитовано 15 травня 2022.
  3. а б Дві річниці Любові. Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім.Т. Г. Шевченка. 2016. Архів оригіналу за 13 квітня 2021. Процитовано 15 травня 2022.
  4. Першу роль зіграла у Ніжинському драмтеатрі та головна ще попереду…. Уездные новости. 3 квітня 2018. Архів оригіналу за 26 жовтня 2018. Процитовано 15 травня 2022.
  5. Любов Колесникова – Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім.Т.Г Шевченка (ru-RU) . Архів оригіналу за 20 вересня 2020. Процитовано 6 березня 2020.
  6. Премії НСТДУ 2021 року: оголошення номінантів та переможців. Національна спілка театральних діячів України. 2021. Архів оригіналу за 3 січня 2022. Процитовано 15 травня 2022.