Очікує на перевірку

Лінія краси (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лінія краси
англ. The Line of Beauty
Жанрgay-themed noveld, історичний роман і ЛГБТ-тематика в літературіd
АвторАлан Голлінґгерст[1][2][3]
Моваанглійська
Опубліковано2004
Країна Велика Британія
ВидавництвоPicador[d][1] і Bloomsbury Publishing[4][2]
Нагороди

«Лінія краси» (англ. The Line of Beauty) — роман британського письменника Алана Голлінггерста 2004 року, відзначений Букерівської премією[5].

Сюжет

[ред. | ред. код]

Молодий ґей, який щойно закінчив Оксфорд, на ім'я Нік Гест приїжджає в будинок батьків свого друга Тобіаса Феддена. Тут він знайомиться з усіма членами сім'ї Федден, з якими у нього складаються непогані стосунки. Нік — витончений естет, любитель краси та розкоші. У міру розвитку сюжету у нього зав'язуються романтичні стосунки спочатку з темношкірим робітником на ім'я Лео, а потім з приятелем за Оксфордом Уані Ураді, сином ліванського мільярдера.

Після короткого відвідування будинку Федденів прем'єркою Тетчер, глава сімейства Джеральд Федден, депутат парламенту від Консервативної партії, опиняється в центрі сексуального та фінансового скандалу. В цей же час стає відомо про стосунки між Ніком та Уані, подробиці яких публікують газети. Джеральд виганяє Ніка, звинувачуючи його у всіх бідах.

У романі порушено теми політичного лицемірства, гомосексуальності та СНІДу.

Екранізація

[ред. | ред. код]

Роман був адаптований для телебачення сценаристом Ендрю Девісом, як міні-серіал «Лінія краси», що складається з трьох серій для каналу ВВС-2, режисер Сол Діб, транслювався з 17 травня 2006 року. У ролі Ніка Геста знявся Ден Стівенс .

Літературна значущість

[ред. | ред. код]
  • Голлінггерст написав свій роман у Яддо[en] — маєтку, який побудовано й існує коштом американських філантропів.
  • 2004 року роману «Лінія краси» присуджено Букерівську премію[5].
  • Незрима присутність Маргарет Тетчер відчувається протягом усієї книги. У цьому роман схожий на «Серце пітьми» Джозефа Конрада, улюбленого автора Голлінггерста, де так само незримо присутній герой Курц[6].

Критика

[ред. | ред. код]
  • «Едмунд Вайт[en] сказав, що проза Алана Голлінггерста — найкраще, що ми маємо нині. Можливо, Вайт дещо перебільшив… і все ж, якщо ви цінуєте стиль, дотепність і соціальну сатиру в літературі, не пропустіть цей елегантний і пристрасний роман». (Майкл Дерде, Вашингтон Пост)[7]
  • «Деякі критики відзначили політичну та соціальну сатиру роману, безумовно, все це є і дуже яскраво виражено. Дивно, але гидливість чи політкоректність заважає їм сказати про те, що це, перш за все, історія про гомосексуальність, і в ній є сцени, які багато читачів вважатимуть глибоко образливими». (Рон Чарлес, Крістіан Саєнс Монітор[en])[8].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б http://www.theguardian.com/books/2004/apr/10/fiction.alanhollinghurst
  2. а б http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A45748-2004Sep23.html
  3. http://www.sfgate.com/books/article/SURFACE-CRACKS-An-outsider-parties-with-the-2677806.php
  4. http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?res=9E07E4DA113AF932A05753C1A9629C8B63
  5. а б Entertainment | Arts | Hollinghurst takes Booker Prize. BBC. Архів оригіналу за 24 січня 2013. Процитовано 24 січня 2013.
  6. Anthony Quinn, 'The Last Good Summer'. The New York Times. Архів оригіналу за 24 січня 2013. Процитовано 24 січня 2013.
  7. 'The Line of Beauty' By Michael Dirda. The Washington Post. Архів оригіналу за 24 січня 2013. Процитовано 24 січня 2013.
  8. Lines of beauty and depravity. Christian Science Monitor. Архів оригіналу за 24 січня 2013. Процитовано 24 січня 2013.