Магноліїди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Магноліїди
Квітка магнолії
Квітка магнолії
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Streptophytina
Ембріофіти (Embryophyta)
Судинні (Tracheophyta)
Euphyllophyta
Насінні (Spermatophyta)
Покритонасінні (Magnoliophyta)
Магноліїди (Magnoliids)
Порядки (ряди)
Джерело класифікації: NCBI, APG-II
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Magnoliids
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 232347

Магноліїди (magnoliids, не обов'язково починати з великої букви) — таксон невизначеного рангу та клада Покританасінних (Magnoliophyta), що використовується у системах APG (1998) та APG II (2003).

Ця група не належить ні до Однодольних, ні до Еудікотів, а створює третю велику кладу Покритонасінних. Неформально вона належить до парафілетичної групи дводольних рослин. У застарілій системі Кронквіста рослини цієї групи належали до підкласу Magnoliidae, основної групи класу Magnoliopsida (дводольних рослин).

Ця група практично не має спільних морфологічних ознак, різноманітність її членів дуже висока, але молекулярні дані з впевненістю свідчать в підтримку клади.

Опис[ред.ред. код]

Це переважно деревні рослини, рідше наземні або водні трави, іноді паразити. Судини у деяких форм відсутні. У паренхімних тканинах часто є секретерні клітини. Продихи, зазвичай, з двома побічними клітинами. Квітки, як правило, маточково-тичинкові, часто спіральні або спіроциклічні. Стиглий пилок — двоклітинний, рідше триклітинний. Оболонка пилкових зерен — одноборозниста, 3-6-борозниста, пориста або безапертурна. Гінецей у більшості випадків — апокарпний. Насінні зачатки — бітегмальні (з подвійним інтегументом), красинуцелятні або, рідко, тенуінуцелятні. Ендосперм — целлюлярний, рідше нуклеарний, гелобіальний. Насіння у більшості випадків з маленьким або дуже маленьким зародком і багатим ендоспермом, іноді також з периспермом.

Класифікація[ред.ред. код]

Перелік порядків магноліїд:[1]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Cronquist, Arthur (1981). An Integrated System of Classification of Flowering Plants. New York: Columbia Univ. Press. ISBN 0-231-03880-1. 


Гібіскус Це незавершена стаття про квіткові рослини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.