Магуа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маґуа
англ. Magua
Портрет
Френк Т. Меррілл. Соколине Око нападає на Магуа в печері (1896)
Творець: Джеймс Фенімор Купер
Твори: «Останній з могікан» (1826)
Стать: чоловіча
Національність: гурон
Раса: монголоїдна (північноамериканська)

Магуа (англ. Magua) — вигаданий персонаж роману Джеймса Фенімора Купера «Останній з могікан», відомий також за французьким прізвиськом «Хитра Лисиця» (фр. Le Renard Subtil). За походженням — гурон, вихований у племені могавк. Головний антагоніст у романі.

Біографія[ред. | ред. код]

Магуа — ворог полковника Мунро, коменданта форту Вільям-Генрі. Він кілька разів намагається викрасти дочок полковника: Кору й Алісу. Також допомагає французькому воєначальнику маркізу де Монкальму під час нападу на форт.

Магуа розповідає Корі, що його вигнали з племені гуронів за пияцтво, хоча він був одним з вождів. Після цього він змушений був стати воїном могавків — ворогів гуронів, які у Франко-індіанській війні воювали на боці англійців. Знову ж таки за пияцтво Магуа полковник Мунро, батько Кори, наказав його відшмагати. Магуа не забув образи і вирішив помститись: змусити Кору стати його дружиною.

Під час погоні за Магуа один з його одноплемінників вбиває Кору, Магуа, в свою чергу, вбиває Ункаса, який хотів врятувати дівчину, і намагається втекти. Але Соколине Око влучним пострілом вбиває його.

Виконавці ролі[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]