Манґа-кафе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Манґа-кафе (яп. 漫画 吃茶,マンガ 喫茶) манга Кісс (manga kissa), від Кіссатен, що означає японською «кафе» — кафе в Японії, де можна почитати японські комікси — мангу. Відвідувач платить за час перебування, тобто приблизно від 300 до 500 ієн за годину. У більшості випадків також надається доступ в Інтернет, як в Інтернет-кафе (яп. ネット カフェ) (Нетті кафе), — і навпаки, в Інтернет-кафе часто стоять книжкові полиці з мангою, тому в Японії ці два поняття взаємозамінні.

Крім того, додаткові послуги включають відеоігри, дешеві закуски, DVD-програвач та багато іншого. Деякі заклади «GeraGera», великої мережі манга-кафе, обладнані душевою кабінкою і дитячою кімнатою, де матері залишають дітей, поки читають мангу. Туди не заборонено приносити власну їжу і напої.

Послуги[ред. | ред. код]

Список послуг, які надаються в деяких кафе:

Критика[ред. | ред. код]

У деяких кафе за окрему плату люди можуть залишитися на ніч, що в останні роки стало справжньою проблемою: за приблизними оцінками, близько 5 тисяч людей буквально живуть в манга-кафе, використовуючи їх як доступну альтернативу готелям. Таких людей, які не мають власного будинку і часто роботи, називають «біженцями інтернет-кафе». Відомий випадок, коли чоловік пробув у кафе цілий місяць і тільки потім був схоплений поліцією, так як мав при собі 16 ієн, заборгувавши закладу близько 150 тисич ієн (більше тисячі доларів). Весь цей час тридцятисемирічний Кійосі Ікеда харчувався кавою і тостами на сніданок. Інший неназваний молодий чоловік, нездатний сплатити кредит за квартиру, ночував у кафе протягом двох років, причому, за його словами, разом з ним «жили» близько 30-и осіб.

Крім того, відвідувачі не платять за читання манги, а весь прибуток йде власникам, але не художникам або видавництву, що надрукувало мангу.

Згадки в аніме і манзі[ред. | ред. код]

  • У шостій серії аніме «Kanon» Макото Саватарі намагається отримати роботу в манга-кафе.
  • У двадцять четвертої серії «Toradora!» згадування манга-кафе як альтернативного місця проживання.
  • Місакі Накахара з аніме «NHK ni Youkoso!» працює в кафе, яке належить її дядькові.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]