Маргарита (ім'я)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Маргарита[1] — жіноче ім'я, в перекладі з грецької означає «перлина» (грец. µαργαριτης).

Походження[ред. | ред. код]

Дослідники припускають, що воно може походити з санскриту मञ्यरी mañjarī. Також, ім'я може бути перського походження, від слова marvârid (مروارید), перли або дочка світла, походить з сім`ї аристократів.

В старогрецькій міфології «Маргарітос» — один з епітетів богині Афродити, котра окрім жіночої краси опікувалась ще й мореплавцями, в античні часи її храми були на багатьох островах Середземного моря і моряки жертвували своїй покровительці дорогоцінні перли.

Маргарет, як англійське жіноче ім'я, стає популярним з 11 століття, і залишалося популярним протягом усього середньовіччя. Воно стало менш популярним між 16 і 18 століттями, але стало більш поширеним після цього періоду, ставши другим найпопулярнішим ім'ям в Сполучених Штатах в 1903 році. З цього часу вона стало зустрічатися рідше, але входить до десяти найбільш поширених імен для жінок різного віку в Сполучених Штатах (відповідно до перепису 1990 року).

Маргарита має велику кількість скорочених форм у різних мовах. В тому числі: Меггі, Медж, Мардж, Мег, Меган, Міг, Moggie, Рита, Маргаритка, Грета, Гретель, Гретхен, Магі, Марго, Моллі, Меггі, Маргі, Пеггі і Пег.

Імена в різних мовах[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Скрипник Л. Г., Дзятківська Н. П. Власні імена людей. Словник-довідник — за ред. В. М. Русанівського; НАН України, Ін-т мовознав. ім. О. О. Потебні. — 3-тє вид., випр. — К. : Наукова думка, 2005. — 334 с., ілюстр. — Бібліогр.: C. 139. — ISBN 966-00-0550-4.

Джерела[ред. | ред. код]