Марк Попіллій Ленат (консул 359 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Попіллій Ленат
лат. Marcus Popillius Laenas
Народився невідомо
Рим
Помер після 348 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Посада консул
Термін 359, 356, 350, 348 роки до н. е.
Рід Попілії
Батько Марк Попіллій Ленат
Діти Марк Попіллій Ленат

Марк Попі́́ллій Лена́т (лат. Marcus Popillius Laenas, ? — після 348 до н. е.) — політичний та військовий діяч часів Римської республіки, чотири рази вибраний консулом.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з впливового плебейського роду Попіліїв. Про молоді роки немає відомостей. Його батько був його повним тезкою.

У 364 році до н. е. став еділом. Під час своєї каденції провів перші в історії Риму Театральні ігри. У 359 році до н. е. його обрано консулом разом з Гнеєм Манлієм Капітоліном Імперіосом. Під час своєї каденції завдав рішучої поразки тібуртінам, що мали намір раптово атакувати Рим. Після цього завдав поразку війську міста-держави Тарквінії.

У 356 році до н. е. його вдруге обрано консулом, цього разу разом з Марком Фабієм Амбустом. Разом із колегою успішно воював проти тібуртінів. У 350 році до н. е. втретє його обрано консулом, цього разу разом з Луцієм Корнелієм Сципіоном. Під час своєї каденції успішно діяв проти галлів у Піцені. За це отримав від сенату тріумф.

У 348 році до н. е. вчетверте його обрали консулом (разом з Марком Валерієм Максимом Корвом). У цей час консули уклали мирний договір із Карфагеном щодо розподілу сфери впливу й торгівлі у західному Середземномор'ї. З того часу про подальшу долю Марка Попіллія Лената згадок немає.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hans Volkmann: Popillius 20). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band XXII,1, Stuttgart 1953, Sp. 59 f. (нім.)