Гай Ліциній Кальв Столон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Ліциній Кальв Столон
Народився 1 тисячоліття до н. е. або 400 до н. е.[1]
Стародавній Рим
Помер 4 століття до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність давньоримський політик, давньоримський військовий
Знання мов латина
Посада народний трибун, начальник кінноти[2], давньоримський сенатор[d][3] і консул[3]
Батько невідомо
Мати невідомо
У шлюбі з Фабія Амбуста Молодша

Гай Ліциній Кальв Столон (1-а половина IV століття до н. е.) — політичний діяч Римської республіки, консул 361 року до н. е., восьмикратний народний трибун.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Ліциніїв. Син Гая Ліцинія Кальва. Про молоді роки мало відомостей.

Досить швидко став одним з лідерів плебеїв. З 376 до 367 року до н. е. 8 разів обирався народним трибуном. Виступав за встановлення рівних прав між плебеями та патриціями.

У 367 році до н. е. разом з Луцієм Секстієм Латераном запропонував закон, згідно з яким одним з консулів обов'язково повинен бути плебей. З цього моменту почалася точитися боротьба за цей закон. Лише в 362 році до н. е. він був затверджений. Вибори нових консулів на 361 рік до н. е. вже пройшли за новим законом. За результатами виборів Гай Столон став одним з перших консулом—плебеєм разом з Гай Сульпіцієм Петіком. Під час своєї каденції домігся прийняття закону, згідно з яким нікому з плебеїв не було дозволено мати більше 500 югерів поля. Проте сам Столон володів 500 югерами та ще 500 югерів мав на свого сина. Тому у 357 році до н. е. його було притягнуто до суду й першим з усіх саме він був покараний відповідно до свого закону — 10 тисяч асів.

Родина[ред. | ред. код]

Діти:

  • Гай Ліциній Кальв

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Digital Prosopography of the Roman Republic
  2. Любкер Ф. Licinii // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — СПб: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 768–772.
  3. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3