Квінт Сервілій Агала

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квінт Сервілій Агала
Народився 1 тисячоліття до н. е.
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Суспільний стан патрицій
Посада диктатор[1], начальник кінноти, давньоримський сенатор[d][2], консул[2], консул і консул

Квінт Сервілій Агала (IV ст. до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Сервіліїв. Син Квінта Сервілія Агали.

У 365 році до н. е. його було обрано консулом разом з Луцієм Генуцієм Авентіненсом. На цій посаді займався боротьбою з моровицею, що вирувала у Римі. У 362 році до н. е. його було вдруге обрано консулом, знову разом з Луцієм Генуцієм Авентінесом. Того року Рим воював з герніками. В одній з битв загинув колега Сервілія — Генуцій. У цих обставинах повноту влади передано Квінту Агалі для призначення диктатора. Ним став Аппій Клавдій Красс Інрегілленс.

У 360 році до н. е. Квінта Сервілія Агалу призначають диктатором для боротьби з галлами та герніками. У цьому ж році він завдав поразки галльському війську біля Коллінських воріт. У 355 році до н. е. призначений інтеррексом для обрання консулів. Ними стали Марк Валерій Публікола та Гай Сульпіцій Петік.

У 351 році до н. е. призначений начальником кінноти при диктаторі Марку Фабії Амбусті. У 342 році його в третій раз було обрано консулом, цього разу разом з Гаєм Марцієм Рутілом. Воював проти самнитів у Кампанії.

Про подальшу долю Квінта Сервілія Агали згадок немає.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Любкер Ф. Servilii // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — СПб: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 1243–1244.
  2. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3