Марк Фабій Амбуст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Марк Фабій Амбуст
Громадянство/підданство Стародавній Рим
Діяльність політик, офіцер і військовослужбовець
Посада консул Римської Республіки[d], давньоримський сенатор[d], Диктатор і Начальник кінноти
Звання генерал
Батько Нумерій Фабій Амбуст
Діти Квінт Фабій Максим Рулліан

Марк Фа́бій Амбу́ст (лат. Marcus Fabius Ambustus; ? — близько 325/323 року до н. е.) — політичний та військовий діяч часів Римської республіки, консул 360, 356 і 354 років до н. е.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Фабіїв. Син Нумерія Фабія Амбуста, військового трибуна з консульськими повноваженнями 406 року до н. е. У 360 році до н. е. став консулом (разом з Гаєм Петелієм Лібоном Вісолоном). На цій посаді переміг герніків, за що отримав овацію. У 358 році до н. е. став цензором, згодом — принцепсом сенату.

У 356 році до н. е. Амбуст вдруге став консулом (разом з Марком Попілієм Ленатом). Тут він знову переміг герніків та фалісків. Разом з тим зазнав поразки під містом Таркуїнія.

У 355 році до н. е. Амбуста призначили інтеррексом, щоб не допусти обрання обох консулів з плебеїв. Амбуст скасував попередні вибори й провів нові. Новим консулом на 354 рік до н. е. втретє став він сам разом з Тітом Квінкцієм Пеноном Капітоліном Криспіном. На цій посаді Марк Амбуст захопив місто Тібурн, приєднавши його до Римської республіки, за що отримав тріумф. У 351 році до н. е. Амбуст став інтеррексом, провів вибори диктатора, яким обрали самого Амубста.

Родина[ред.ред. код]

Сини:

Джерела[ред.ред. код]

  • Friedrich Münzer: Fabius 44). In: Paulys Realenzyklopädie der klassischen Altertumswissenschaft. Bd. VI 2. Stuttgart 1907. Sp. 1753—1756. (нім.)
  • John Hazel (2002). «Fabius 1. Ambustus, Marcus». Who's Who in the Roman World. Routledge. p. 105. ISBN 0415291623. (англ.)