Мармелад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мармелад
Russian Marmalade - Lemon Slices.jpg
Твердий мармелад
Тип Десерт
Походження Flag of Portugal.svg Португалія
306 ккал (1281 кДж)
Харчова
цінність
(на порцію)
0,4 г
г
Глікемічний індекс 70 (високий)
Схожі страви варення, желе, куе лапіс, кханом чан


Банка мармеладу
Мармелад

Мармела́д — цукровий кондитерський виріб драглистої структури, отриманий виварюванням фруктово-ягідного пюре або водного розчину агару, карагінану, пектину чи желатину з цукром, глазурований або неглазурований, який постачають споживачу. В англомовних країнах слово англ. marmalade означає тільки варення з цитрусових (особливо з апельсинів).

Історія[ред. | ред. код]

Слово походить від порт. marmelada, що означає (мовою оригіналу) виключно варення з айви. Густе варення з апельсинів з такою назвою стало популярне у Великій Британії, звідки мода на такі продукти проникла на континент разом з назвою — в німецькій мові нім. Marmelade означає варення взагалі . Європейці познайомилися з мармеладом під час Хрестових походів в Малій Азії. Історична батьківщина мармеладу — Близький схід і Східне Середземномор'я. Для того, щоб зберегти врожай, плоди або сік ягід і фруктів виварювали до максимального згущення.

Література[ред. | ред. код]

  • Wilson, C. Anne (1985). The Book of Marmalade: its antecedents, its history and its rôle in the world today together with a collection of recipes for marmalades & marmalade cookery. Constable. ISBN 0094656703.

Див. також[ред. | ред. код]