Маскот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Маскот (фр. Mascotte — «людина, тварина або об'єкт, який приносить удачу») — практично будь впізнаваний персонаж, антропоморфний і не дуже, уособлює собою якийсь колектив: школу, спортивну команду, співтовариство, військовий підрозділ, захід або бренд.

Маскоти часто використовуються як персонажі, що представляють споживачам товари та послуги (наприклад, клоун Рональд Макдональд). Для вуличної реклами, як правило, наймають людини і обряджають його в костюм Маскота. Активно використовуються люди в костюмах маскотів самими різними спортивними командами, особливо північноамериканськими. Одним з найбільш впізнаваних і знаменитих маскотів в США є «Філлі Фанатик» — талісман бейсбольної команди «Філадельфія Філліз».

Існує багато відомих маскотів музичних груп. Вони зображуються на обкладинках альбомів, стають частиною ліричних історій і навіть повноцінними учасниками сценічного шоу. Один з яскравих прикладів — зомбі Едд, що став справжнім брендом групи Iron Maiden, рожева свиня групи Pink Floyd або Вік Раттлхед групи Megadeth.

Свої талісмани існують у Олімпійських та Параолімпійських ігор, різних футбольних, хокейних, бейсбольних і легкоатлетичних чемпіонатів.

В Інтернеті маскот — атрибут графічних композицій і дійова особа анімації рекламного характеру на мережевих ресурсах, де велику роль грає дизайн і соціальне позиціювання.

Один з відомих маскотів в Інтернеті — козел Френк, емблема і покровитель Живого Журналу.

Багато проектів з відкритим кодом також мають свій талісман — наприклад, у FreeBSD це чортеня на ім'я Бісті, у разі Linux це пінгвін Tux, а у XMPP — сервера ejabberd — їжачок.

Деякі любителі аніме вважають маскотом Вікіпедії Вікіпе-тан, однак вона не є офіційним символом.

Radiator mascot — Автомобільний термін: емблема на радіаторі або передньої частини капота автомобіля.

Посилання[ред.ред. код]